Poland

66 proc. popiera "pieniądze za praworządność" Za rządem tylko 29 proc.

pokaż komentarz

Te partie żerują na ich frustracji podając na tacy winnego i obiecując możliwość odwetu.

@szejk_wojak: Bejzikli dys. Solidarna Polska (partia Zera, dla niekumatych) czy Konfederacja, w mniejszym stopniu Zjednoczona Prawica - to wszystko prawicowi populiści. Różnią się w detalach, ZP jest bardziej socjalna, Konfa jest bardziej liberalna, SP to już w ogóle Motomyszy z Marsa - ale "core" jest u nich dokładnie takie samo.

Sposób działania mają identyczny - najpierw dużą łopatą przerzucają elektorat "narodowo-patriotyczny", potem każde z ugrupowań tenże elektorat segreguje, małymi grabkami, na kilka kupek: elektorat nieco bardziej socjalny (PiS), wolnościowy (Konfa) lub granatem od pługa oderwany (SP). Karmią tych ludzi propagandową papką która, ponownie, różni się nieco w szczegółach, ale w ogóle jest dokładnie tym samym "argumentem", wałkowanym bez końca, opierającym się na istniejącym u elektoratu przekonaniu że "jest źle".

Te ugrupowania wydają się być mocno ideologiczne, w swojej naturze - ale tak nie jest. Chodzi tutaj o coś znacznie bardziej przyziemnego - o frustrację, którą opisujesz. Lud jest sfrustrowany, bo coś tam, więc odpływa w stronę prawicowych populistów, bo ci obiecują że znają prostą receptę na rozwiązanie problemu tę frustrację wywołującego. Opierają się na prostym schemacie "bo wszyscy jesteśmy Polakami i/lub chrześcijanami i/lub patriotami" - i na tej podstawie budują sobie bazę do żerowania na frustracjach i obawach ludzi podatnych na tego typu [email protected]$?enie.

Ot i wsio.

Football news:

Real Madrid are confident that PSG will demand 150 million euros for Mbappe. Madrid is not ready to pay so much
Arteta on Ozil: It is always sad when such a figure leaves
Alabai will move to Real Madrid in the summer. The contract for 4 years is agreed, the salary is about 11 million euros (Marca)
Stefano Pioli: We will look at the table in April. For Milan, every match is the most important
Zlatan Ibrahimovic: Together with Mandzukic, we will scare the opponents of Milan. He signed a contract
Milan scored 43 points in 18 rounds - the best result since the 2003-04 season. Then the club became the champion
Aubameyang scored a double in a Premier League match for the first time in the season. Parti's first assist for Arsenal