Poland

20-latka, która w 2015 r. dołączyła do Państwa Islamskiego, nie powróci do UK

pokaż komentarz

@chemik_kieszyk: nie była. ale czy nie miała nic wspólnego? tego nie jestem pewien. różne państwa mają różne przepisy dotyczące tego jak się "dziedziczy" (a raczej: nabywa) obywatelstwo. w części krajów to prawo krwi, w części prawo ziemi (chyba nadal w USA).

ja nie wnikam (bo nie znam się na tym) jakie przesłanki pozowliły UK na taką ekwilibrystykę. co więcej - pewnie było tam sporo kreatywnego podejścia - wszystko w celu poświęcenia tej jednej osoby w ramach przykładu dla innych.

pamięam, że Bangladesz protestował przeciwko takiemu rozwiązaniu, ale chyba ten protest nie miał żadnego przełożenia na aktualną sytuację tej kobiety.

Sam Bangladesz natomiast stara się temu zaprzeczyć i ostrzega, że jeśli ona pojawi się w Bangladeszu, to będzie sądzona za terroryzm i grozi jej kara śmierci.

nie chcę wyjść na dziwaka, ale z jednej strony żal mi tej kobiety, bo podjęła durną decyzję w wieku 15 lat. w tym wieku wielu z nas robiło bardzo głupie rzeczy (przypominam: to jest koniec podstawówki z 8 klasami).

z drugiej strony - to też nie było niewinne dziwactwo niewielkiego kalibru. cieszę się, żę to nie ja muszę rozmyślać nad takimi dylematami dotyczącymi życia innych osób.

Football news:

UEFA will soon announce whether the Champions League and Europa League will be completed this season. In social networks there were rumors about the suspension of tournaments
In football revolution-live online 🚨 Super League starts in August, wait for the matches in the middle of the week
FIFA: We can only express our disapproval of the creation of a closed European league
Agnelli left the post of head of the Association of European Clubs. All 12 clubs of the founding clubs of the Super League have also left
The start of the Super League is scheduled for August. 20 clubs, matches in the middle of the week, clubs will be able to play in the national championships
Agnelli resigns as head of the Association of European Clubs. The participants of the Super League scored for an emergency meeting-they supported UEFA
Florentino Perez is the chairman of the European Super League. Andrea Agnelli and Joel Glazer are the deputies