twnews.pl

dom, finanse, uroda

Stylowa zasłowa
Dom

Stylowa zasłona velvet – niebieski odcień króluje w modnych wnętrzach

Kolory są nośnikiem emocji i znaczeń. Architekci i psycholodzy jednoznacznie stwierdzają, że barwy, którymi się otaczamy, wpływają na nasz nastrój i kształtują klimat panujący w pomieszczeniu. Ponadto umiejętnie dobrane tonacje i faktury mają jeszcze jedną właściwość – modelują pomieszczenie. Jasna paleta i błyszczące powierzchnie optycznie powiększają ciasną przestrzeń, a ciemne, matowe meble, podłogi i ściany sprawiają, że pokój wydaje się mniejszy, niż jest w rzeczywistości. Dzisiaj weźmiemy pod lupę odcień, który szczególnie chętnie wykorzystujemy w salonowych i sypialnianych aranżacjach – niebieski. Tekstylia w kolorze błękitu, szafiru, lazuru i ultramaryny mogą uatrakcyjnić wnętrze i dodać mu polotu. Wyjątkowy efekt zagwarantuje Ci zasłona velvet niebieska – modny akcent, który pięknie wyeksponuje okno. Z jakimi barwami zestawić niebieskie dodatki, żeby stworzyć spójną kompozycję? Dlaczego warto wybrać zasłonę uszytą z tkaniny welurowej? Sprawdź!

Lazur, kobalt, błękit pruski… Królewskie odcienie w aranżacji

Kolor niebieski ma wyjątkowo bogatą paletę odcieni, co czyni go uniwersalną i niejednoznaczną barwą. Rozbielone, jasne odcienie błękitu przypadną do gustu zwolennikom subtelnych aranżacji w stylu glamour i wyważonego modern classic. Z kolei meble, dodatki czy tapety w zdecydowanej tonacji granatu i ultramaryny wniosą do czterech ścian elegancję i szlachetność. Pomieszczenia skąpane w odcieniach niebieskiego wywołują pozytywne konotacje. Kojarzą się z naturą (błękitnym niebem, falującym morzem, lustrem spokojnego jeziora), co sprzyja wyciszeniu, relaksuje i odpręża, wprowadza do wnętrza powiew świeżości i rześkość. Z tego powodu ta barwa często staje się głównym bohaterem aranżacji sypialnianych. Ponadto chłodne odcienie niebieskiego sprzyjają koncentracji, więc są mile widziane w domowym biurze oraz w pokoju studenta czy ucznia.

Niebieski jest uniwersalną i neutralną barwą, która znakomicie łączy się z wieloma innymi tonacjami. Tworzy zgrany duet z bielą, czernią, beżami, brązem oraz pudrowym różem. Niebieskie meble i dodatki pięknie prezentują się na tle drewna, naturalnego kamienia i przede wszystkim jasnego marmuru.

Efektowna zasłona velvet – niebieski dodatek, który zmienia wszystko!

Chcesz wprowadzić do salonu albo sypialni nienachalny niebieski akcent? Postaw na tekstylia, a przede wszystkim zasłony i firany. Zasłona velvet niebieska sięgająca do samej podłogi to mały, ale jakże wyrazisty detal nadający pomieszczeniu wyrazistości i klasy. Velvetowa tkanina ma wykończenie przypominające strukturę brzoskwini. Delikatny meszek lśni, dzięki czemu materiał wygląda szykownie i efektownie. Ciężkie i mięsiste zasłony miękko się układają, a ponadto ciężki i gruby welur powieszony w oknie ma właściwości zaciemniające, co pozwala cieszyć się prywatnością w godzinach wieczornych.

Welurowe tkaniny od kilku sezonów biją rekordy popularności i nic w tym dziwnego: materiał ten jest gustowny, a jednocześnie praktyczny. Welurowe zasłony wyróżniają się długą żywotnością. Wysokiej klasy tkanina pluszowa powstaje przeważnie z włókien bawełnianych i syntetycznych. Wyróżnia się nieprzeciętną odpornością na rozciąganie, odkształcanie i pilling. Możesz mieć pewność, że zawieszona w oknie zasłona nie straci swojej barwy pomimo ekspozycji na ostre słońce. Welurowe i aksamitne zasłony mogą być bezpiecznie prane w pralce (zgodnie z instrukcją producenta) i zazwyczaj nie wymagają prasowania.

Umiar kluczem do sukcesu

Nie ulega wątpliwości, że welurowe dodatki są modne i ciekawie prezentują się we wnętrzach. Jednak pamiętaj o tym, że nadmiar akcesoriów z tego materiału może przytłoczyć (szczególnie w małym pomieszczeniu). Jeśli chcesz uniknąć niepożądanego przesytu, ogranicz liczbę welurowych akcentów. Do zasłon warto też dobrać welurowe krzesła albo kanapę. Kupno velvetowych poszewek, sofy, foteli i krzeseł nie jest wskazane.

Artykuł sponsorowany