Poland

Znów kolejne podatki. Spółki komandytowe zapłacą CIT, przegłosowano ustawę.

pokaż komentarz

Ta ustawa to straszny bubel prawny. Zgodnie z art. 14 wszyscy wspólnicy komandytówek zostali z mocą wsteczną uznani za oszustów podatkowych i tylko na zasadzie abolicji nie poniosą za to odpowiedzialności, ale tylko pod warunkiem, że ich działalność nie zostanie uznana za "sztuczną" (cokolwiek to znaczy, bo definicji brak).

Poza tym wprowadzono obowiązek weryfikowania czy nasz kontrahent nie ma przypadkiem jakichś "rozliczeń" z rajami podatkowymi, bo jeśli ma, to traktuje się go jakby sam był w raju podatkowym. Nawet jeśli jest to polski kontrahent.

Są takie podmioty, które NA PEWNO mają rozliczenia z rajami podatkowymi - to są np. wszystkie duże banki, biura podróży, operatorzy komórkowi, firmy transportowe (!). Wszystkie one, nawet jeśli są polskie, będą musiały być traktowane jakby były w raju podatkowym. A to oznacza, że trzeba sporządzić dokumentację cen transferowych do transakcji z nimi. Dokumentację do wszystkich transakcji z bankiem, wszystkich transakcji z biurem podróży, wszystkich transakcji z operatorem komórkowym i z firmą transportową. W dokumentacji trzeba udowodnić, że stosowaliśmy ceny rynkowe w rozliczeniu z tymi podmiotami. Tak jakbyśmy mieli jakikolwiek cel w stosowaniu nierynkowych cen przy rozliczeniu z niepowiązanymi z nami podmiotem.

Football news:

The most beautiful football documentary, I think, was made about Leeds. We talked to the Director
Nice Vieira was dismissed from the post of coach
Neymar will extend his contract with PSG if the club sign Messi (Mundo Deportivo)
Lewandowski Pro Champions League: one win is not enough. Bayern are still hungry
Messi named best striker of 2020, Lewandowski named best nine (ESPN)
Lewandowski on the cancellation Of the Golden ball 2020: Many people know that I had the best season. I'm glad everyone saw it
City had a row with Porto over a report on the website: the Portuguese attacked Pep and Fernandinho, and Silva was accused of racism