Poland

Znak towarowy: Co innego benzyna, co innego prąd

statystyki
Chodzi o graficzny znak unijny Edison należący do włoskiej spółki o tej właśnie nazwie. Założona ona została jeszcze w XIX w. przez Włocha zafascynowanego wynalazkami Thomasa Edisona.

Chodzi o graficzny znak unijny Edison należący do włoskiej spółki o tej właśnie nazwie. Założona ona została jeszcze w XIX w. przez Włocha zafascynowanego wynalazkami Thomasa Edisona.źródło: ShutterStock

Energii elektrycznej nie można uznać za paliwo w powszechnym znaczeniu mimo rosnącej popularności samochodów elektrycznych – uznał Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, orzekając w sprawie znaku towarowego Edison.

Chodzi o graficzny znak unijny Edison należący do włoskiej spółki o tej właśnie nazwie. Założona ona została jeszcze w XIX w. przez Włocha zafascynowanego wynalazkami Thomasa Edisona. W 2003 r. złożyła ona wniosek o rejestrację wspomnianego unijnego znaku towarowego m.in. w IV klasie klasyfikacji nicejskiej. Obejmuje ona szeroko rozumiane paliwa. Znak został zarejestrowany w 2013 r.

W 2015 r. włoska spółka złożyła w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) wniosek o zrzeczeniu się praw do części towarów z klasy IV. Problem w tym, że w rzeczywistości przeformułowany wykaz zawierał dodatkowo energię elektryczną, której nie było w pierwotnym zgłoszeniu. EUIPO odmówił dopisania jej do wykazu, uznając, że rozszerzałoby to wykaz towarów objętych rejestracją znaku towarowego.


Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej

9,80 zł

cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł

Oferta autoodnawialna

KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej

4,92 zł

Płać:

KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Football news:

Hans-Dieter flick: I Hope Alaba will sign a contract with Bayern. Our club is one of the best in the world
Diego Maradona: Messi gave Barca everything, brought them to the top. He was not treated the way he deserved
Federico Chiesa: I hope to leave my mark in Juve. We will achieve great results
The Coach Of Benfica: I don't want us to look like the current Barcelona, it has nothing
Guardiola on returning to Barca: I'm happy at Manchester City. I hope to stay here
Fabinho will not play with West ham due to injury
Ronald Koeman: Maradona was the best in his time. Now the best Messi