Poland

Zmierzch katolicyzmu - kryzys czy koniec?

pokaż komentarz

@bacaa90: no i to mnie (nadal) przeraża. nie wiem dlaczego tak trudno jest pojąć, że nie każdy musi żyć dokładnie tak jak ja bym chciał. ktoś inny może mieć całkiem inny pomysł na życie i nie ma w tym kompletnie nic złego. nic a nic. dziwi mnie zatem ten pęd do zakazywania pewnych rzeczy, tylko dlatego że katolicy uznają je za grzeszne - przecież przymusu dokonywania takiej aborcji nie ma. lekarze też mają zabezpieczone swoje prawa - mogą odmówić wykonania zabiegu ze względu na swoje przekonania religijne.

Kościół i wiara są w tym przypadku jedynie wymówką, środkiem za pomocą którego racjonalizują sobie swoją nienawiść.

bardzo gorzkie to podsumowanie religii i działalności kk w Polsce, ale niestety - jest w tym sporo prawdy. szkoda.

@lesio_knz: i jest to dramatem. tym bardziej, że przecież w kwestiach religijnych to kk jest odpowiedzialny za wychowanie wiernych. nikt inny tylko kk właśnie. zatem to wina kk, że w Polsce katolicyzm jest płytki, głownie opiera się na tradycji, ale nie ma głębokiego zaplecza intelektualnego. mam wrażenie, że katolicy w Polsce w większości nie znają ani Pisma, ale co gorsza - nie czytali Katechizmu. jak w takim razie mogą mówić o tym, że są katolikami?

pommijam już takie wypadki różnych dziwnych księży, którym ambona myli się z wiecem politycznym - kk w Polsce powinien uderzyć się w pierść i przemyśleć swoją działalność od A do Z. trudno będzie mu dziś i jutro przyciągnąć nowych ludzi (co dla mnie osobiście dramatem nie jest - bo ja już dawno funkcjonuję poza kk)

Football news:

Thierry Henry: Pep is obsessed with tactics. He sees and wants to change so many things that it can be a problem
Cavani is close to an agreement with Boca Juniors. He wants to leave Manchester United in the summer
There are only 6 coaches in the world with a positive balance against Pep. The leader of the rating-Sulscher
Ancelotti on 0:2 with Chelsea: Everton are not at their level. They were better and deserved to win
Lazio women's coach about Italy: Our society is homophobic and racist
Lingard has scored 4 goals in 6 Premier League appearances for West Ham. In Manchester United, he scored 4 goals in the previous 38 matches
Thomas Tuchel: It's a pleasure to work with Chelsea. The skill of the players and the level of the club is obvious