Poland

Zmiany w centrum Krakowa. Część kierowców wściekła

pokaż komentarz

@willard: W ogólności ważniejsze są osoby w komunikacji publicznej. Tylko tam sprawa nie jest taka oczywista, bo po pierwsze komunikacja działa w trybie epidemicznym (wozi mniej ludzi), Krakowska i Dietla ciągle są w remoncie, więc tramwajów tam też jest mniej niż zwykle. Zmiany są zaledwie od kilku dni, więc trudno stwierdzić na ile wpływają na komunikację publiczną, jak na razie nie widziałem tam korków i ogólnie ludzie nie zgłaszają tam problemów.

Równocześnie do tej pory Grzegórzecka była naprawdę trudna rowerowo, a alternatywy wymagały dużego nadkładania drogi. Albo trzeba było objeżdżać Wisłą, albo Kopernika, jedno i drugie to słaba opcja. Rowerzystów było Grzegórzeckiej mało, bo mało kto chciał jechać na pasie z wysokim krawężnikiem po jednej i separatorem po drugiej, z samochodami na plecach. Teraz dojazd z al. Pokoju do centrum wyraźnie się skróci, do tego jak dołożyć właśnie dostosowaną pod rowery Wielopole, to na pewno pojawi się tam sporo rowerzystów. Ogólnie w czasie epidemii ludzie unikają komunikacji publicznej i rower to jest całkiem niezła alternatywa. Szybko i bezpiecznie, do tego względnie bez korków... tyle, że w tej części miasta nie bardzo się dało bezpiecznie jechać.

W dłuższej perspektywie, po epidemii w okolicach powrotu studentów, pewnie trzeba będzie to jakoś inaczej zorganizować, bo jak ruch ogólny zacznie blokować tramwaje, to priorytety powinny być oczywiste - komunikacja na pierwszym miejscu.

Football news:

Gasperini on two penalties for Juve: They are above any rules in Italy. Did we have to cut off our hands?
Sarri Pro 2:2 with Atalanta: We played with one of the best teams in Europe right now
Pep Guardiola: Manchester City have won a place in the Champions League on the pitch. I hope that UEFA will allow us to play
Atalanta extended their unbeaten streak to 14 games and is ranked 3rd in Serie A
Ronaldo scored his 27th goal in Serie A, converting a penalty in the game against Atalanta. Immobile has 29 balls
Sterling scored 27 goals for the season and broke his record. He scored a hat-trick against Brighton
Three Atalanta players have scored 15+ goals in the Serie A season. This is the best result since 1952