logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Poland

Złośliwość na drodze - Stop Cham

pokaż komentarz

@Banek5000: Nie miał prawa i nigdzie tak nie napisałem.
@ostiumUrethraeExternum: @Banek5000: Skoro nie potrafi ocenić odległości, to kamerzysta powinien oddać prawo jazdy, albo nie wyprzedzać. Albo chociaż znać przepisy (za PoRD):

Kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w szczególności, czy:
1) ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu;


Skoro nie miał miejsca to mógł zakończyć manewr wcześniej i dalej jechać za Mondeo, a tymczasem wbija na chama tuż przed niego mimo, że mógłby spokojnie dalej wyprzedzać, bo różnica prędkości w stosunku do mercedesa i pojazdu przed nim była dość znaczna. Równie dobrze Mondeo mógł po prostu jechać dalej ze swoją prędkością (bo prawo mu zabrania jedynie jej zwiększania) i dość szybko "dogonił" te dwa pojazdy zmniejszając dystans na zakończenie manewru naszego "bohatera". Z drugiej strony fakt, że niemal się zatrzymał, aby gościa, jak to pisałeś "ukarać" świadczy o tym, że zapewne coś wcześniej na drodze pomiędzy tymi półgłówkami zaszło, a to wskazywałem w poprzednim komentarzu.

Zdrowy rozsądek nakazuje wpuścić gościa, który się przeliczył z manewrem i to kierujący Mondeo powinien zrobić, a nie bawić się w szeryfa drogowego. Dla własnego i cudzego (głównie nadjeżdżających z przeciwka) bezpieczeństwa. I myślę, że w tym akurat się wszyscy zgadzamy.

Themes
ICO