Poland

Zamontowali nowe podzielniki ciepła. Rachunki wyższe o kilka tysięcy

pokaż komentarz

@arekb81: to tak nie działa.
To że ktoś cały sezon nie grzeje nie oznacza że nic nie zapłaci, a ten co cały czas grzeje będzie płacił rekordowe kwoty. Siłą rzeczy budynek mający centralne ogrzewanie dostaje to ciepło, niezależnie czy z niego korzystasz czy nie. Mając podzielniki w mieszkaniu płacisz dodatkowo za jednostki pomiarowe, czyli dwie opłaty.

Taką ciekawostkę Ci zarzucę z zeszłego sezonu grzewczego.


W moim rodzinnym mieszkaniu jest 5 grzejników. Salon, kuchnia, łazienka, sypialnia, pokój gościnny.
Zeszły sezon grzewczy jaki był, taki był - chyba jeden z najbardziej łagodnych od kilku lat. Rodzice korzystali wyłącznie z grzejnika w łazience i może jakieś 1/3 sezonu w sypialni. Jako że są zimnolubni to nie potrzebowali grzania. Za to mój dawny pokój jak był zamknięty na 4 spusty, tak był przez cały sezon. Po rozliczeniu podzielników wyszło że mój grzejnik który ani razu nie był włączony wygenerował więcej ciepła niż ten w łazience który był rozkręcony na max. przez prawie pół roku ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Nikt nie jest w stanie udowodnić że się z tego nie korzystało. Dodatkowo nie znam roku kiedy rozliczenie było z wynikiem nadpłaty. Takie są uroki wielkiej płyty + starej spółdzielni która żeruje na wszystkim co się da.

Więc podziwiam tych co faktycznie usilnie chcą oszczędzać i nie grzeją siedząc w zimnie.


Sam miałem takich sąsiadów. Całą zimę bez ogrzewania, a finalnie mieli największą niedopłatę z klatki, a największą nadpłatę miała rodzina w zestawie 2+3. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Football news:

Fonseca about Europa League: Roma wants to go as far as possible
The draw for the 1/8 final of the Europa League will begin at 15:00
15 main stories of our football: Evseev flies in ski boots, Shirokov in a long binge, Galitsky on the treadmill finds Pereira
Oyarzabal first scored a penalty for Sociedad in a match with Manchester United. He has 16 goals from the point
Pioli about Milan in the 1/8 finals: Winning the Europa League gives you a ticket to the Champions League
Coach miner Castro about the Europa League: Ready to take on any opponent
Moreno has 6 goals in his last 5 games for Villarreal