Poland

Założenie, że jesteśmy interesujący dla istot pozaziemskich może być błędem

Nasze Słońce uformowało się na końcu historii formowania się gwiazd we Wszechświecie. Większość gwiazd jest o miliardy lat starsza niż nasza. O wiele starszych, w rzeczywistości wiele gwiazd podobnych do Słońca zużyło już swoje paliwo jądrowe i ostygło do postaci zwartej pozostałości wielkości Ziemi, znanej jako biały karzeł. Niedawno dowiedzieliśmy się również, że połowa wszystkich gwiazd podobnych do Słońca jest gospodarzem planety wielkości Ziemi w swojej strefie nadającej się do zamieszkania, co pozwala na płynną wodę i chemię życia.
Ponieważ kości życia zostały rzucone w miliardy innych miejsc w Drodze Mlecznej w warunkach podobnych do tych na Ziemi, życie, jakie znamy, jest prawdopodobnie powszechne. Jeśli tak jest w istocie, rozwój technologiczny niektórych inteligentnych gatunków może wyprzedzać nas o miliardy lat. Rozważając ryzyko związane z interakcjami z mniej rozwiniętymi kulturami, takimi jak nasza, te zaawansowane cywilizacje mogą zdecydować się powstrzymać od kontaktu. Cisza wynikająca z paradoksu Fermiego („Gdzie są wszyscy?”) Może oznaczać, że nie jesteśmy najbardziej godnymi uwagi ciasteczkami na stole.

Jako pierwsze przybliżenie tego, jak wyglądają ludzie, rozsądne jest spojrzenie w lustro. Takie podejście opiera się na niczym niezwykłym założeniu, że każdy z nas ma wspólne pochodzenie genetyczne ze wszystkimi ludźmi. Ale może tak nie być w przypadku życia, które rozwinęło się niezależnie na innych planetach. Na przykład zwierzęta i roślinność na najbliższej nadającej się do zamieszkania egzoplanecie, Proxima Centauri b, mogą szokująco różnić się od tych na Ziemi. W szczególności zwierzęta mogą mieć dziwnie wyglądające oczy, zoptymalizowane pod kątem wykrywania promieniowania podczerwonego emitowanego przez Proxima Centauri, gwiazdę karłowatą, której temperatura powierzchniowa jest o połowę niższa od Słońca.


Ponieważ Proxima b znajduje się 20 razy bliżej swojej gwiazdy niż Ziemia do Słońca, spodziewamy się, że będzie zsynchronizowana pływowo, pokazując przez cały czas tę samą twarz swojej gwiazdy, ponieważ Księżyc zawsze pokazuje nam tę samą twarz. Gatunki zamieszkujące jego stałą stronę dzienną mogą być zupełnie inne niż te przebywające na jej zimniejszej stronie nocnej, wykazując odmienne wzorce wymuszonego snu. Każda roślinność na powierzchni planety przystosowała się do zbierania światła podczerwonego, ukazując „czerwoną krawędź” na fali dłuższej niż rośliny na Ziemi. W rezultacie trawa na podwórku naszego sąsiada może być ciemnoczerwona, a nie zielona jak nasza.
Jeszcze trudniej jest przewidzieć, jak będą wyglądać miliardy lat technologii. Szukając ich, musimy oznaczyć anomalie widziane przez nasze teleskopy i nie zamiatać nieoczekiwanych sygnałów pod dywan konserwatyzmu. Jeśli nasze instrumenty nie są wystarczająco czułe lub nasze techniki wyszukiwania są nieodpowiednie, nie odkryjemy technosygnatur. Przetwarzanie danych bez odpowiednich algorytmów uczenia maszynowego może przypominać zarzucanie nieefektywnej sieci rybackiej, która nigdy nie łapie ryb, ponieważ jej dziury są zbyt duże.
Projektujemy nasze wyszukiwania na podstawie tego, co widzimy w lustrze. Po wynalezieniu komunikacji radiowej i laserów zaczęliśmy szukać sygnałów radiowych i laserowych z kosmosu; rozważania poszukiwawcze potoczyły się podobnie w przypadku technologii lekkich żagli. Wyobrażając sobie nowe technologie, możemy ostatecznie znaleźć tę, która pozwoli nam wykryć wiele innych gatunków, które z niej korzystają.

Powinniśmy jednak zachować ostrożność w przypadku anegdotycznych obserwacji, które nie spełniają standardów ilościowych dowodów naukowych. Obejmuje to teorie spiskowe bez potwierdzających dowodów, które pojawiają się z pewną regularnością, lub doniesienia o niezidentyfikowanych obiektach latających (UFO), które nie poddają się analizie odtwarzalności - warunku wstępnego zaliczenia ich do wiarygodnych danych naukowych. Raporty o UFO dostarczają wskazówek, które zawsze są na granicy wykrywalności. Ponieważ nasze urządzenia rejestrujące znacznie się poprawiły w czasie, można by oczekiwać, że niewyraźne zdjęcie zrobione starym aparatem sprzed 50 lat zamieni się w ostry obraz w dzisiejszych zaawansowanych aparatach, dostarczając w ten sposób rozstrzygających dowodów ponad wszelką uzasadnioną wątpliwość.


Ale wskazówki są zawsze marginalne, co sugeruje, że UFO to najprawdopodobniej artefakty w naszych instrumentach lub zjawiska naturalne. Aby uzyskać wiarygodność naukową, po każdym odkryciu niezwykłego obiektu należy przeprowadzić ilościowe badanie go lub innych obiektów tego typu za pomocą dobrze udokumentowanych procedur naukowych. Dowody naukowe ograniczają naszą wyobraźnię i pozwalają wybawić od naciąganych pomysłów.

Paradoks Fermiego jest pretensjonalny, ponieważ zakłada, że my, ludzie, mamy jakieś kosmiczne znaczenie. Rzeczywistość może być taka, że jesteśmy zwyczajni i skazani na zagładę, podobnie jak dinozaury, w wyniku jakiejś katastrofy. Dlaczego nasi galaktyczni sąsiedzi mieliby przejmować się tym, jak zielona jest nasza trawa? Biorąc pod uwagę, że gwiazdy karłowate, takie jak Proxima Centauri, są znacznie bardziej obfite niż słońce, większość planet nadających się do zamieszkania może być pokryta ciemnoczerwoną trawą, która byłaby tak kojąca dla podczerwonych oczu większości egzo wczasowiczów, jak dla nas zielona trawa. W rezultacie międzygwiezdne agencje turystyczne mogą uznać Proxima b za bardziej atrakcyjną destynację niż Ziemia. Możemy się zastanawiać, tak jak zrobił to Enrico Fermi, dlaczego żaden z egzo-turystów nie pojawił się, aby nas podziwiać. Ale jeszcze lepiej, moglibyśmy skontaktować się z Proxima b i zachęcić mieszkańców do odwiedzenia nas i podzielenia się z nami napojem na bazie wody.

źródło: wykop.pl

Football news:

President of Atalanta on the refereeing of the match with Real Madrid: It was a shock. The referee is either inadequate, not ready for the Champions League match, or psychologically dependent
Otamendi on Guardiola: A monster. There is nothing better than working with such a coach
Henderson is out until at least April after surgery due to a groin injury
Barca presidential candidate Font on Laporte: The impression that the king is naked, and no one dares to say it
Manchester United still have an Interest in Kunde, but do not want to pay 80 million euros in compensation for the defender of Sevilla
In 2013, the former players of the Russian national team invested more than 200 million rubles in the bank. The money is still not returned
Lucescu about Dynamo Kyiv in the 1/8 finals of the Europa League: If they had said this in the summer, no one would have believed it