Poland

Z fotowoltaiki mamy niemal stukrotnie więcej energii niż 5 lat temu

pokaż komentarz

@Kazadum: a ja radzę znaleźć te potężne polskie elektrownie fotowoltaiczne, na razie sytuacja wygląda tak (wbrew temu, co piszą regi0ny lub inne multi TVPis), że jak założysz panele na dachu, to albo czekasz kilka miesięcy, aż Tauron łaskawie założy Ci odpowiedni licznik, albo trzymasz wyłączone, bo stary licznik liczy w obie strony tak, jakbyś zużywał energię, płacąc normalne rachunki. Wiem już z autopsji, że rzucają tyle kłód pod nogi ile się da, często dofinansowanie z UE jest zależne od terminu wykonania instalacji i państwo staje na głowie, żeby było to jak najtrudniejsze. Chęć przeciągnięcia o kilka miesięcy i zarobienia na odbiorcy może kilku tys. zł jest wręcz żałosna. Wcale nie dziwi mnie ten fakt, biorąc pod uwagę, że firmy jak Tauron, KGHM, Orlen mają być maszynkami do zarabiania pieniędzy, a biznes ostatnio nie idzie. W ściemę, że ceny energii rosną wyłącznie przez działania UE, a państwo coś zrekompensuje wierzą chyba tylko ich naiwni wyborcy.
Prawda jest taka, że Polska nie jest bezpieczna energetycznie, a paliwa mają być sprowadzane, bo rząd liczy na akcyzę i wierzy, że nie doczeka chwili, kiedy system energetyczny się załamie. Tym sposobem elektrowni atomowej nie będziemy mieli nigdy, za to premier będzie wciąż jeździł z nożyczkami na otwarcie mini elektrowni fotowoltaicznych, które nie mają żadnego znaczenia dla gospodarki, jeśli są spychane przez polityków na dalszy plan, bo gorzej się na nich zarabia.

Football news:

Ronaldo scored his 27th goal in Serie A, converting a penalty in the game against Atalanta. Immobile has 29 balls
Sterling scored 27 goals for the season and broke his record. He scored a hat-trick against Brighton
Three Atalanta players have scored 15+ goals in the Serie A season. This is the best result since 1952
Setien on the title fight: Barcelona does everything possible, but Real Madrid wins all the matches
Lampard after 0:3 with Sheffield: Chelsea must fight for the top 4. I've learned a lot
Simone Inzaghi: Scudetto for Lazio-a place in the Champions League. Talk of winning Serie A was exaggerated
Player the Premier League has admitted that he is gay anonymously. The letter was sent to the newspaper by the Foundation named after a football player who committed suicide after coming out