Poland

Wzorcowe podejście do klienta - firma Cobi

 •  

  pokaż komentarz

  Nie wiem jak dzisiaj wyglądają Cobi, ale to co pamiętam z mojego dzieciństwa to była jakaś masakra, klocki słabo spasowane, albo jeden nie chce wejść w drugi albo są za luźne i trzeba kombinować żeby skomplikowana konstrukcja się nie zawaliła.

  @Tommy__:


  Same klocki są już w porządku - tworzywo jest takie jak trzeba, spasowanie prawidłowe, wszystko się łączy i trzyma tak jak powinno. Jeżeli się nie przyglądniesz i nie poszukasz logo na pinach, to są praktycznie nieodróżnialne od Lego. To już nie to samo Cobi, co na początku, wyrobili się i jest już dobrze.

  Problem jest w zestawach. Zafiksowali się na tematyce wojskowo-drugowojennej, i większość zestawów - z punktu widzenia dziecka - jest po prostu brzydka, i ma niską "bawialność".

  Brakuje mi tam odpowiednika serii City - takich normalnych, codziennych pojazdów i budowli.

  A nawet, jak już robią militarne - to niepotrzebnie wszystko jest repliką konkretnych modeli. Zamiast zrobić "fajną terenówkę wojskową", to musi być VW Kugelwagen, czy jakiś konkretny model Jeepa - przez co te pojazdy są pokraczne, i niekoniecznie dobrze zaprojektowane (bo podobieństwo do pierwowzoru ma priorytet nad bawialnością i solidnością).

  To samo jest z czołgami - zamiast "fajnych czołgów", które być może byłyby trochę generyczne i niepodobne do żadnego niczego konkretnego - mamy konkretne modele, które może i są podobne do pierwowzorów, ale podczas zabawy odpada im lufa, albo elementy pancerza. I to nie dlatego, że elementy są źle wykonane (bo to samo byłoby, gdyby w ten sposób ułożyć klocki Lego).

 • Football news:

  Dzeko denied West Ham. Striker wants to leave Roma in the winter
  Milan wants to sign Porto midfielder Otavio for free in the summer
  Manchester United may loan Lingard to West Ham
  Mourinho on the double Ntombela: He's very creative. One of those who knows how to sharpen the game
  Atalanta and Sevilla have agreed on the transfer of Gomez. The midfielder will fly to Spain on Tuesday
  Laporta on Messi at PSG: I read that they have losses. We need to discuss what deals they can afford
  PSG offered Ramos a contract for 45 million euros for 3 years (Onda Cero)