Poland

Wyniki ankiety sympatyków Konfederacji z list YgoRa

pokaż komentarz

@qluch:

co oznacza, że sympatyk partii pokłada duże nadzieje w niej i nie chce swoim głosem spowodować gorszego odbioru


Najpewniej tak było. I sam się dałem złapać na tę poznawczą pułapkę, ostatecznie dając 7 "awansem" :)

A dlaczego tak? Mogę mówić za siebie (~Paulo Coelho).


Zdecydowanie bliżej mi do skrzydła "kuców", niż do skrzydła "narodowego".

Podoba mi się strona gospodarcza Konfy.


Nie podoba mi się strona światopoglądowa Konfy.

Cenię to, że Konfa chce rozmawiać o mało "seksownych" dla przeciętnego odbiorcy tematach podatków czy reformy ZUS (nawet jeśli to pomysły nie zawsze mądre). Cenię poparcie dla atomu, sprzeciw wobec 500+, zwrócenie uwagi na bolączki kierowców. Cenię wreszcie to, że próbuje dawać odpór koronapsychozie. Co ważne, w zasadzie wszystkie te tematy porusza jako jedyna na scenie politycznej, bo reszta babrze się w arcyważnych tematach typu gender pay gap albo liczba pojemników do segregacji śmieci w luksusowym apartamencie 28 mkw.

Smuci mnie natomiast głęboko, że Konfa jest (w uproszczeniu, wszyscy wiemy o co chodzi), anty-LGBT, anty-aborcyjna, prokatolicka, pronarodowa. A czasem nawet ustami Wilka oponuje przeciw 5G i GMO.

Marzy mi się Konfa - albo inna formacja - prawdziwie wolnościowa - taki Żółtek (na którego zresztą oddałem głos w pierwszej turze) - tylko bardziej reprezentatywny i bez nutki antyaborcyjno-prokatolickiej.

Oczywiście nie każdy musi ten sentyment podzielać. Domyślam się, że jest wielu wyborców Konfy, którym i obecny wektor światopoglądowy leży. To jest zarazem silna i słaba strona formacji - niczym bombonierka Forresta Gumpa, łączy w sobie kompletnie różne nurty. Czasem sprzeczne. Ale w postapokaliptycznym bunkrze, jakim jest polska polityka, nie można wybrzydzać.

Football news:

Goodbye, Dad Buba Diop. Thanks to you, I lived the most memorable tournament of my childhood
Nuno about 2:1 with Arsenal: We played amazing, very proud. Jimenez recovered
Arsenal scored 13 points in 10 opening matches - the worst result in 39 years
West Brom can be bought by us investors. The Chinese owner of the club wants 150 million pounds
Lampard on Mourinho's words about ponies: You have Kane, Son, bale and alli. We are all fighting to win the Premier League
Mourinho on winning the Premier League: Tottenham are not in the race, because we are not a horse, but a pony
Laurent Blanc: I will return to football, but in children's. Now coaches are being asked to increase the cost of players, I don't like it