Poland

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o pluskwach.

pokaż komentarz

Bardzo fajny artykuł. Świetnie zebrana wiedza. Od siebie dodam jeszcze, że pluskwy mogą żyć bez jedzenia nawet przez 3 miesiące, wiec jeśli chcecie się wyprowadzić i poczekać aż umrą z głodu to proponuję podróż dookoła świata. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przeżyłem kilka lat temu podobną akcję jak autor znaleziska. Niewinny jednodniowy wyjazd służbowy i nocleg w hotelu. Następnego dnia byłem pogryziony, a miesiąc później pluskwy żarły w chacie już całą rodzinę. Ja akurat zdecydowałem się na samotną walkę - udało się. Ale walka to była ciężka. Najpierw wypranie absolutnie wszystkiego w 60 stopniach, niszczenie jaj w ramie łóżek parownicą, prasowanie, pakowanie rzeczy do worków itp. Ale to za mało - bez oprysków się nie obejdzie. Te małe gnidy potrafią się schować w najdrobniejszej szczelinie, np. przy listwie przypodłogowej albo w szparze między deskami.

I tutaj od razu protip. Większość środków "na pluskwy" dostępnych na rynku jest oparta na perytroidach (permetryna, tetrametryna, deltametryna, etofenproks, cyfenotryna) które dodatkowo wzmocnione są butoksylanem piperonylu. Środki te są gówno warte. Wszystkie te "bomby", fumigatory i super skuteczne opryski można o kant dupy rozbić. Większość pluskiew hotelowych jest na nie całkowicie odporna i ma w nie kompletnie wyj%$!ne. Jedyne co można tym zdziałać to spowodować, że robale jeszcze bardziej rozlezą się po domu. Schwytane żywe okazy traktowane tym bezpośrednio śmiały mi się w twarz.

Jedyny środek dostępny dla cywila jaki udało mi się zdobyć i który zadziałał oparty był na związku zwanym chlorfenapyr. Środek ten nie działa kontaktowo ale dostaje się przez układ pokarmowy robala i działa z opóźnieniem. Szczerze polecam bardzo niepozornie wyglądający i niedrogi specyfik w żółtym kartoniku jednej polskiej firmy. Morduje te małe potwory jak marzenie.

Ostatecznie jednak polecam skorzystanie z pomocy fachowców. Żeby skutecznie zaj%$!ć te mendy trzeba mieć sporą cierpliwość.

Football news:

Sterling surpassed Yaya Toure to become Manchester City's 2nd goalscorer in the history of the Premier League
Gasperini on two penalties for Juve: They are above any rules in Italy. Did we have to cut off our hands?
Sarri Pro 2:2 with Atalanta: We played with one of the best teams in Europe right now
Pep Guardiola: Manchester City have won a place in the Champions League on the pitch. I hope that UEFA will allow us to play
Atalanta extended their unbeaten streak to 14 games and is ranked 3rd in Serie A
Ronaldo scored his 27th goal in Serie A, converting a penalty in the game against Atalanta. Immobile has 29 balls
Sterling scored 27 goals for the season and broke his record. He scored a hat-trick against Brighton