Poland

Wszechświat jest 4-wymiarową hiper-kulą o brzegu 3-wymiarowej sfery...

pokaż komentarz

Wielu uważa, że jest sferyczny, a teraz z najnowszego wydania magazynu Nature Astronomy dowiadujemy się, że tak jest w rzeczywistości.

O matko (-‸ლ)

Po pierwsze, nie z najnowszego wydania, a z lutowego. https://www.nature.com/natastron/volumes/4/issues/2 , a badanie opublikowane było już w 2019 r. - https://www.nature.com/articles/s41550-019-0906-9

Po drugie, informacja o tym badaniu była już na głównej wykopu dwa razy - Dane z Obserwatorium Plancka wskazują na to, że WSZECHŚWIAT JEST KULĄ oraz Jaki jest kształt wszechświata? Nowe badania sugerują, że możemy być w błędzie.

Po trzecie, nie, nie jest sferyczny w rzeczywistości. Jeśli już to, być może jest, ale póki co to jest hipoteza jak każda inna. Obecnie ciągle więcej wskazuje, że jest płaski. Owszem, są nieco różne wartości stałej Hubble'a, zależne od metody pomiaru, ale nikt nie stwierdził jeszcze, no może oprócz geekweeka, że wszechświat ma kształt sferyczny.

Ja wiem, że to artykuł popularnonaukowy, ale wypadałoby się czasem minimalnie przygotować zanim napisze się jakiś tekst.

Football news:

Klopp on 0:1 with Burnley: If we won, playing poorly, everyone would say: They have a result again. It wouldn't have helped us
Ramos is the most productive defender in the period from 2011 to 2020. He has 89 goals (IFFHS)
Frank Lampard: Chelsea have lost some ground. Our character remained the same, he won us matches
Ko view in the Frame: 2 employees of the club fell ill. Medical examination of El Shaarawy postponed
Klopp on Salah's future: I don't think it will ruin the season. Normal thing for the world of football
Solskjaer on van de Beek: I would Not say that he is happy. In his position, there are players who are really good
Lester is Interested in Edouard. Rogers worked with the forward seltice