

Nie wystarczy powiedzieć, że Szwecja jest równa, a Stany Zjednoczone nie. Chodzi też o zmierzenie, w jakim stopniu obywatele kraju czerpią dochody z różnych źródeł: kapitału i pracy.źródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Gorski
Dziennik Gazeta Prawna już po raz dziesiąty zaprasza wydawnictwa do udziału w konkursie Economicus dla najlepszych książek ekonomiczno-biznesowych na rodzimym rynku wydawniczym. To największy tego typu konkurs w Polsce.
C z ęsto słychać argument, że klasyczny podział na pracę i kapitał nie ma już dziś aż takiego znaczenia. W końcu coraz więcej ludzi czerpie zyski i z jednego, i z drugiego. Ciekawie do tematu podchodzą w swojej nowej pracy ekonomiści Branko Milanovic i Marco Ranaldi (obaj City University w Nowym Jorku).
Pracujący od lat w Ameryce Serb Milanovic powinien być czytelnikom tej kolumny dobrze znany. Nieraz gościł już bowiem na jej łamach. W 2017 r. przyznałem mu nawet (wraz z dwoma innymi badaczami nierówności Anthonym Atkinsonem i Simchą Barkaiem) nieoficjalny tytuł ekonomisty roku. W kolejnych książkach Milanovic pokazuje bowiem, że ekonomiczne poszukiwania nigdy się nie kończą, a nawet na dobrze znane problemy zawsze można spojrzeć z nowej ożywczej perspektywy.
Prenumerata wydania cyfrowego
Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Pojedyncze wydanie cyfrowe
Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ