Poland

Włochy: Zmarła 7 osoba zakażona koronawirusem. Na północy blokady dróg

"Naukowcy ustalili, że najwyższy wskaźnik śmiertelności z powodu koronawirusa COVID-19 występuje w grupie wiekowej powyżej 80. roku życia i wynosi prawie 15 proc. U pacjentów w przedziale wiekowym 70-79 lat śmiertelność jest na poziomie 8 proc., a w grupie wiekowej 60-69 lat już tylko 3,6 proc."

"Wśród dzieci do dziewiątego roku życia nie odnotowano żadnego przypadku zgonu z powodu zakażenia koronawirusem. Naukowcy zauważyli też, że w ponad 80 proc. przypadków zakażenie koronawirusem na łagodny przebieg. Na ryzyko ciężkiej infekcji narażone są osoby chorujące przewlekle, np. na nadciśnienie, cukrzycę, choroby układu oddechowego, a także osoby w podeszłym wieku."

"Wszystkie pięć ofiar śmiertelnych we Włoszech miało ponad 75 lat. O jednej z kobiet wiemy też, że chorowała na nowotwór, więc jej odporność była osłabiona. We Francji jedyna ofiara śmiertelna miała 80 lat."


https://www.medonet.pl/zdrowie,rosnie-liczba-zgonow-z-powodu-koronawirusa--kto-umiera-,artykul,63837728.html

mam nadzieję że zdajecie sobie sprawę z tego że więcej osób do tej pory umarło na powikłania po zwykłej grypie niż na coronavirusa? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

GIF

źródło: BigheartedDifficultHarborporpoise-size_restricted.gif (3.43MB)