Poland

Władał małym księstwem, a dyktował warunki wielkim władcom - Bolko Świdnicki

pokaż komentarz

To czy Bolek, czy nie Bolek nie ma znaczenia

@jok-2231: Niestety nie moge się z Tobą zgodzić. Właśnie najprawdopodobniej agenturalna przeszłość Wałęsy miała spory wpływ na wygląd "negocjacji" komunistami, a w efekcie obecny wygląd naszego państwa.

Już wtedy, jak i później całe lata, Anna Walentynowicz, Robert Gwiazda i masa innych związkowców opowiadali, że Wałesa nie uwzględniał wielu postulatów, wetował decyzje i zamiast być stroną w sporze, to pełnił rolę mediatora.

W efekcie tego wszystkiego stary ustrój nie został wogóle rozliczony(deubekizacja dotknęła najbardziej zwykłych ludzi, pracujących w tamtym czasie w urzędach, nie mających wpływu na politykę), komunistyczne sprzedawczyki dożywają sędziwych lat bez konsekwencji, a częśc z nich objęła stanowiska w służbach specjalnych i do teraz robią wałki po satrych znajomościach(np. Pro Civili, Stadion Narodowy i masa przetargów publicznych).

Wszystko to jest efektem braku oddzielenia starego ustroju grubą kreską i wyeliminowania osób za to odpowiedzialnych zarówno z życia publicznego, jak i biznesu, ale nie dało się tego zrobić, skoro główny "Wyzwoliciel" sam był agentem, był uzależniony od swoich "oponentów" i dokumenty na niego i jemu podobnych, pewnie w nie jednej warszawskiej szafie leżą.

Football news:

Golovin about the nickname Tsar: Nothing more than a joke. This is necessary for the media and fans, but I am a football player
David De Gea: I try to be a leader for Manchester United. I have the experience of winning big titles here
It feels like we've been working together for 10 years! Chelsea stars say goodbye to Lampard
Bayern Munich have signed former Basel striker Oberlen
Tuchel will sign a contract with Chelsea for 1.5 years (David Ornstein)
Barcelona still owes Liverpool about 29 million euros for the transfer of Coutinho
Immobile on last season: Lazio felt invincible before covid. They could have fought for the scudetto