Poland

Węgrzy odrzucają "obowiązkową solidarność" UE wobec migrantów

pokaż komentarz

@DziennikCodzienny: Podejrzewam, że to, co w Niemczech - pracować.

https://fakty.interia.pl/raporty/raport-imigranci-z-afryki/informacje/news-niemcy-zaskakujace-skutki-masowego-przyjecia-uchodzcow,nId,4702898

Trochę niepokoi mnie postawa krajów Grupy Wyszehradzkiej, tzn. nie wiem, na ile to jest cynizm polityków, a na ile ich rzeczywiste przekonanie.

Bo problem jest prosty: kto będzie pracował na Twoją czy moją emeryturę? Bo na pewno nie dzieci Polaków - jest ich zbyt mało. I teraz pytanie, czy rządzący mają na to jakieś rozwiązanie, czy też autentycznie zmierzamy do katastrofy demograficznej za 20-30 lat...

To nie jest tak, że wszyscy kochają imigrantów; jasne, jest tu pewna doza humanitarności, ale wbrew pozorom nie nią się kierują Kraje Zachodu. Tu jest dosyć chłodna kalkulacja w ramach odpowiedzi na pytanie, kto będzie pracował na emeryturę Niemców i Francuzów. Kalkulacja kosztowna, ale jak widać po 5 latach... zaczyna działać.

Na ten moment mam odczucie, że sytuacja w Polsce wygląda tak, że starzy Polacy krzyczą "precz z imigrantami", bo mają w dupie, co się stanie, gdyż i tak nie dożyją. Trochę młodsi najpewniej też nie dożyją, a pokolenie 30-40 latków kupiło te bzdury, za które zapłacą ich dzieci; głosu nie mają, bo są zbyt młode.

Politycznie zaś imigranci to dobre straszaki; w krajach postsowieckich nie ma społeczeństw obywatelskich. Ludzie nie zadają pytań o swoją przyszłość, kupując w swym lęku każde gówno, które im polityk podsunie.

Football news:

Hans-Dieter flick: I Hope Alaba will sign a contract with Bayern. Our club is one of the best in the world
Diego Maradona: Messi gave Barca everything, brought them to the top. He was not treated the way he deserved
Federico Chiesa: I hope to leave my mark in Juve. We will achieve great results
The Coach Of Benfica: I don't want us to look like the current Barcelona, it has nothing
Guardiola on returning to Barca: I'm happy at Manchester City. I hope to stay here
Fabinho will not play with West ham due to injury
Ronald Koeman: Maradona was the best in his time. Now the best Messi