Poland

Warszawa wygląda, jakby była zbudowana przez 5-latka. Coraz trudniej winić...

pokaż komentarz

@DziobakApokalipsy_: mówimy o tym od lat i nadal jest nieciekawie. ale są jakieś kroki w dobrym kierunku.
nadal jednak zauważalna jest różnica między polskimi miastami a tymi na zachodzie. choć część miasta się stara, wprowadza nakazy używania reklam tego samego formatu z tej samej czcionki np przy wejściu do kamienic. to już plus.

wielki format nie wszędzie pasuje. i jest to u nas za dużo. ale to tak samo jak plakaty wyborcze. to wiszą przecież sporo czasu - zdecydowanie za długo.

a barwy - to już jest wina decydujący w spółdzielniach. ale tam pewnie nikt się nas tym nie zastanawia. po co? tam to chyba pani księgowa pyta pana Mietka co tam za farby zostały w funduszu remontowym i jedziemy z renowacją - a że akurat został kolor bieliźniany. ale jak ładnie! kolorowo!

@sadfasfgags432raf: tak. rozumiem że jak ktoś władzy o przetrwanie to ma inne problemy. ale są (powinny być) służby i instytucje z które o to dbają. tak jak sami nie dbamy o kanalizację, chodniki czy ulice. a architektura dookoła nas jest równie ważna dla naszego zdrowia psychicznego. mieszkanie w zaniedbanej okolicy to jest stygmatyzacja.

bogaci ludzie też mają na to często wywalone. ważne że na ich posesja jest piękna i zadbana. a co za płotem? no to już jakoś nie bardzo ich interesuje (a mniej okrutnie dziwi).

są przecież również społecznicy - w dużej mierze złożeni z architektów. oni też chcą działać na rzecz poprawy tego jak mieszkamy.

ale mamy druga stronę - developerów i władze lokalne. ci pierwsi mają pieniądze. ci drudzy podjemuja decyzje. i wydaje się że nacisk na władze na razie znacznie silniejszy mają developerzy niż społecznicy z mieszkańcy i ogólnie ludzie, którym zależy na wyglądzie wspólnej przestrzeni.

Football news:

Barcelona's Interest in Isak Increased after Koeman's appointment. Larsson has a high opinion of the player (Mundo Seportivo)
Manuel Pellegrini: When you play against Real Madrid and var, it's too much
PSV and Porto are Interested in Barcelona midfielder PUC. He doesn't want to leave the club
Puyol about Barcelona: If we want to win the championship, we need to perform very well
Schalke sacked Wagner. The team has not won the Bundesliga since January
Iacini on 3:4 with Inter: Even a draw would be an unfair result, given how many chances Fiorentina created
Ramos Pro 3:2 with Betis: the Referee tried his best and didn't do anything intentionally