logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Poland

Warszawa wygląda, jakby była zbudowana przez 5-latka. Coraz trudniej winić...

pokaż komentarz

@DziobakApokalipsy_: mówimy o tym od lat i nadal jest nieciekawie. ale są jakieś kroki w dobrym kierunku.
nadal jednak zauważalna jest różnica między polskimi miastami a tymi na zachodzie. choć część miasta się stara, wprowadza nakazy używania reklam tego samego formatu z tej samej czcionki np przy wejściu do kamienic. to już plus.

wielki format nie wszędzie pasuje. i jest to u nas za dużo. ale to tak samo jak plakaty wyborcze. to wiszą przecież sporo czasu - zdecydowanie za długo.

a barwy - to już jest wina decydujący w spółdzielniach. ale tam pewnie nikt się nas tym nie zastanawia. po co? tam to chyba pani księgowa pyta pana Mietka co tam za farby zostały w funduszu remontowym i jedziemy z renowacją - a że akurat został kolor bieliźniany. ale jak ładnie! kolorowo!

@sadfasfgags432raf: tak. rozumiem że jak ktoś władzy o przetrwanie to ma inne problemy. ale są (powinny być) służby i instytucje z które o to dbają. tak jak sami nie dbamy o kanalizację, chodniki czy ulice. a architektura dookoła nas jest równie ważna dla naszego zdrowia psychicznego. mieszkanie w zaniedbanej okolicy to jest stygmatyzacja.

bogaci ludzie też mają na to często wywalone. ważne że na ich posesja jest piękna i zadbana. a co za płotem? no to już jakoś nie bardzo ich interesuje (a mniej okrutnie dziwi).

są przecież również społecznicy - w dużej mierze złożeni z architektów. oni też chcą działać na rzecz poprawy tego jak mieszkamy.

ale mamy druga stronę - developerów i władze lokalne. ci pierwsi mają pieniądze. ci drudzy podjemuja decyzje. i wydaje się że nacisk na władze na razie znacznie silniejszy mają developerzy niż społecznicy z mieszkańcy i ogólnie ludzie, którym zależy na wyglądzie wspólnej przestrzeni.

Themes
ICO