Poland

Warszawa. Ścieki znowu w Wiśle. Tym razem nie chodzi o awarię rurociągu :)

pokaż komentarz

i to one decydowały czy projekt realizować

@SaycoRa: no nie bardzo, bo goniły terminy unijne, a Czajkę trzeba było przebudować, ponieważ podczyszczane a nie oczyszczane ścieki nie spaniały żadnych norm. Dlatego w miejscu starej Czajki musiała stanąć nowa, i to szybko. Nawiasem mówiąc Czajka ma się znakomicie i nic jej nie dolega.

mogły zrobić wszystko - porzucić durny pomysł pompowania na drugą stronę rzeki

@SaycoRa: pomysł nie jest durny a wręcz przeciwnie, syfon to patent znany od setek albo i tysięcy lat, a tutaj najtańszy i najprostszy sposób transportu ścieków z jednego brzegu na drugi. Idea działa, zawiodła realizacja, bo się zachciało eksperymentów z plastikowymi rurami.

wybrali realizację chociaż wiedzieli,że położenie rur będzie kosztowało niemało i za podobne pieniądze można by postawić kompletną oczyszczalnię na właściwym brzegu.

@SaycoRa: nie mogli tego wiedzieć, albowiem rura pod Wisłą kosztowała ok. 100 mln., zaś koszt wybudowania nowej oczyszczalni na lewym brzegu to 1-1,5 mld. A zważywszy, że najbliższa możliwa lokalizacja pod oczyszczalnię po lewej stronie znajduje się dobre 30 km od Warszawy, za Nowym Dworem, kwotę tę należałoby pomnożyć razy 3 albo i 4. Bliżej albo mieszkają ludzie, albo są obszary zalewowe, albo tereny podlegają ochronie.


Tak, wiem, pisowski "specjalista" proponował lokalizację na terenach zwolnionych przez hutę. Jakiś kilometr od osiedli na Wrzecionie, Młocinach i Bielanach, równie dobrze mogłaby stanąć w środku osiedla.

Football news:

Sports Director of Khimki about 2:0 with Rostov: We proved that we are a team and can win on the road
Jaka defeated Arsenal and Leicester did not create anything except the goal. We will try to take points from Manchester United
Pirlo about 1:1 with Verona: Juve do not need a slap in the face to Wake up and play intensely
Everton and Liverpool in the top 2 at the end of the round in the Premier League for the first time in 27 years
Arteta about 0:1 with Leicester: I Don't know why the hell our goal was canceled. It is difficult to create space when 10 people are sitting behind the ball line
Rodgers on 1-0 with Arsenal: Leicester deserved to win. Vardy is a world-class player
Juve without Ronaldo could not beat Verona and Crotone in Serie A