Poland

WARSZAWA 18.11.2020 r.

pokaż komentarz

Po pierwszej fali oburzenia (moim zdaniem słusznego) na wyrok TK, gdy faktycznie wielu ludzi wyszło na ulicę z dobrymi intencjami, dziś emocje już opadły. Dlatego wariatki jak Lempart, która jest miernym politykiem, z zerowym jak dotąd poparciem, ale wykazała się timingiem i wykreowała się na liderkę protestów, muszą jakoś podsycać to oburzenie. Jak nie liczbami, to narracją o krzywdzie, o represjach, o gazowaniu, itp. Stąd te mierne prowokacje i latanie po mediach, że w Polsce mamy ZOMO, nie policję, a protestujący z nie wiadomo jaką agresją się spotykają, natomiast liderki protestu to już w ogóle nieomal Kedyw.
Tymczasem prawda jest taka, że tej pani, mimo ustawicznego prowokowania, łamania prawa i najzwyklejszego chamstwa, głos z głowy nie spadł i nie spadnie, a po protestach wraca sobie do apartamentu na Śródmieściu, który kupił jej tatuś. Z resztą protestujących też policja obchodzi się jak z jajkiem. Gdyby to była policja hiszpańska, niemiecka lub francuska, to każdy taki protest kończyłby się setkami zatrzymań, połamanymi kończynami i rozbitymi głowami.
No ale policja w Polsce nie może tego zrobić z uwagi na reakcje prasy... francuskiej i niemieckiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Football news:

Golovin about the nickname Tsar: Nothing more than a joke. This is necessary for the media and fans, but I am a football player
David De Gea: I try to be a leader for Manchester United. I have the experience of winning big titles here
It feels like we've been working together for 10 years! Chelsea stars say goodbye to Lampard
Bayern Munich have signed former Basel striker Oberlen
Tuchel will sign a contract with Chelsea for 1.5 years (David Ornstein)
Barcelona still owes Liverpool about 29 million euros for the transfer of Coutinho
Immobile on last season: Lazio felt invincible before covid. They could have fought for the scudetto