Poland

Walki w Karabachu z perspektywy pierwszej osoby - ostrzał artylerii.

Póki co jest to kolejny konflikt pokazujący jak ogromne znaczenie zyskują drony na współczesnym polu walki. Azerskie MO wypuściło całą masę nagrań pokazujących ataki przy pomocy tureckich Bayraktar TB2 czy izraelskich dronów kamikaze IAI Harop.

Bez odpowiedniej osłony przeciwlotniczej drony te sieją spustoszenie w oddziałach armeńskich. Podobny scenariusz, tylko na jeszcze większą skalę miał miejsce w Syrii kiedy to wojska SAA starły się turkami w Idlib. Żeby było jednak ciekawiej, konflikty te pokazują, że odpowiednią osłonę przed takimi atakami wcale nie jest łatwo zapewnić. Tureckie drony pokazały w dużej mierze bezradność systemów takich jak Pancyr czy teraz tym bardziej starych armeńskich systemów Osa (nagranie niżej) lub Strzała-10. Oczywiście zawsze można stwierdzić, że ruski złom, ale Zachód patrząc na ostatnie wydarzenia również zauważa u siebie brak systemów do ochrony właśnie przed tego typu zagrożeniami. Wielu analityków dostrzegło to właśnie po irańskim ataku na saudyjską rafinerie gdzie zawiodły m.in Patrioty, systemy Skyguard czy też francuskie Crotale.

To pewnie pytanie retoryczne ale ciekawe czy ktokolwiek związany z naszą obronności śledzi te wszystkie wydarzenia. Zarówno w kontekście wykorzystania dronów jaki i próby obrony przed nimi.

źródło: youtube.com

Football news:

Hans-Dieter flick: I Hope Alaba will sign a contract with Bayern. Our club is one of the best in the world
Diego Maradona: Messi gave Barca everything, brought them to the top. He was not treated the way he deserved
Federico Chiesa: I hope to leave my mark in Juve. We will achieve great results
The Coach Of Benfica: I don't want us to look like the current Barcelona, it has nothing
Guardiola on returning to Barca: I'm happy at Manchester City. I hope to stay here
Fabinho will not play with West ham due to injury
Ronald Koeman: Maradona was the best in his time. Now the best Messi