Poland

Wałek wyborczy?

pokaż komentarz

Nie jestem przekonany do argumentacji człowieka kryjącego się na Twitterze pod nickiem Kondominium - z kilku względów.

1. Zwrócił on uwagę tylko na te miejsca, w których Trzaskowski nie otrzymał żadnego głosu - takich było w Polsce ledwie 54 (wyłączając te, w których również Duda nie uzyskał żadnego głosu - 51), podczas gdy wszystkich OKW mieszczących się w DPS-ach i zakładach leczniczych było 1444 (a nie żadne "TYSIĄCE") - tak więc Trzaskowski zanotował 0 głosów w zaledwie około 3,7% z nich.

2. Struktura głosujących - w DPS-ach i zakładach leczniczych przebywają niemal wyłącznie starsi ludzie, a ci - jak doskonale wiemy - mają zwykle dosyć konserwatywne poglądy. Nie dziwne więc, że superliberalny Trzaskowski nie znalazł posłuchu w tego typu placówkach.

3. We wszystkich "podejrzanych" OKW oddano co najwyżej kilkadziesiąt głosów (max 72, średnio 22,5). Łącznie 1215 - przy ponad 20000000 głosach oddanych łącznie jest to ilość mikroskopijna. Nawet, jeżeli podejrzenia te są słuszne, to i tak te wyniki nie mają większego znaczenia dla ostatecznego rezultatu.

4. Łącznie we wszystkich DPS-ach i zakładach leczniczych oddano 74027 głosów ważnych - na Andrzeja Dudę 50455 (68,1%), a na Rafała Trzaskowskiego 23572 (31,9%). Skąd więc te 250000, o których pisze Kondominium? I dlaczego w drugiej części swojego wpisu nagle pisze o MOPS-ach (MOPS to nie to samo, co DPS)? Z badania exit-poll dla IPSOS wynika, że wśród osób po 60 roku życia AD zyskał 62,5%, a RT 37,5%. Różnica wynosi ledwie 5,6 p.p, a przecież należy pamiętać, że w DPS-ch mieszkają najczęściej osoby, które dawno "60" przekroczyły.

Football news:

Raheem sterling: Looking for tickets to Lisbon. From the 10th to the 24th. Retweet if you can help
Pep Guardiola: Gabriel is the best player of matches with Real Madrid
Three heroes of Lyon in the match with Juve – among them the defender, whom the fans drove in the fall
Manchester City and Lyon will meet in the 1/4 final of the Champions League on August 15 at Jose Alvalade
Photo of Pep and Zizou – just a gift for Showsport users
Ronaldo was eliminated so early from the Champions League for the first time in 10 years, although he tried very hard – in the playoffs for Juve, only he scores
Rudi Garcia: to Pass Juventus is a feat. The most pleasant defeat in my career