Poland

W ostatni weekend w Chicago co najmniej 27 postrzelonych, 5 zabitych w mieście

 •  

  pokaż komentarz

  Policja w USA w dużej mierze została mocno zmilitaryzowana. Budżety rozrosły się do gargantuicznych rozmiarów, a jednak nadal nie mogą sobie poradzić z rosnącą liczbą gangów i strzelaninami. Może jednak problem rzeczywiście nie tkwi w braku prewencji, a zupełnie innych obszarach? Może to fatalny poziom edukacji publicznej? Może to trudny dostęp do zdobycia lepszych kwalifikacji przez dzieciaki z biednych dzielnic? Może to zgromadzenie w połowie wieku kolorowej mniejszości w wielkich gettach socjalnych?

  Przestępczość w USA ma bardzo głęboko zakorzenione w ich historii podłoże. I nie zapobiegnie się jej dopóki, dopóty nie uda się młodym ludziom z biednych dzielnic zapewnić dobrze dofinansowanej edukacji, która da im rzeczywiste perspektywy. I tutaj ogólnie wypada strasznie populistycznie oraz płytko jeden z pierwszych planów Bidena, który zakłada, podobne do polskiego 500+ rozdawnictwo socjalne. Ale co to ma rozwiązać, gdy nadal nikogo nie będzie tam stać na realny awans społeczny, czy służbę zdrowia, w której nie trzeba się obawiać przyjazdu karetki, bo ten może wpędzić cię w długi. To są realne problemy, z którymi USA musi się zmierzyć.

  Już nawet nie wspominając o tym, jak fiskalnie jest obciążona tam klasa średnia, a top finansowy co chwila łapał federalne bail-outy oraz kolejne zwolnienia z danin.

  ¯\_(ツ)_/¯

 • Football news:

  Bernardo Silva on Gladbach's goal: Headbutts are not my thing. I work hard on them
  Thibaut Courtois: An away goal means a lot, but the second leg against Atalanta will be different
  Giroud and Lewandowski - among the contenders for the title of player of the week in the Champions League
  Midfielder Atalanta Pessina about 0:1 with Real Madrid: Well defended, but still missed
  Gladbach coach on 0:2 with City: It is difficult to stop an opponent who is in such a form
  Pep about Champions League: When I see Bayern like in the match against Lazio, I do not consider Man City the favorite
  Morata contracted a cytomegalovirus infection. The Juve striker fainted after the game with Porto