
Pogarda dla woli wiêkszoœci, kiedy jest sprzeczna z naszymi preferencjami ideologicznymi, jest taka sama u naszych ulicznych obalaczek rz¹du i u cz³owieka-bizona z Kapitolu
Wbrew temu, co g³osz¹ i wrogowie, i sympatycy lidera PiS, Donalda Trumpa i Jaros³awa Kaczyñskiego wiele wa¿nych kwestii dzieli. Nawet jeœli ten drugi te¿ czasem posuwa siê za daleko.
Polska sta³a siê na moment czêœci¹ Ameryki. Burzliwy koniec prezydentury Donalda Trumpa relacjonuje siê i komentuje z takimi emocjami, jakby to dzia³o siê u nas. Jedna i druga strona polskiego sporu mówi o amerykañskich politykach, maj¹c na myœli w³asnych – przyjació³ i wrogów.
Lider PO Borys Budka jest pewien, ¿e awantura na Kapitolu to efekt polityki nienawiœci Trumpa, tej samej, która za spraw¹ PiS œwiêci triumfy w Polsce. Tygodnik Tomasza Lisa przepowiada nadejœcie amerykañskiego polityka o „zapêdach dyktatorskich", jeszcze straszniejszego ni¿ odchodz¹cy prezydent, z t¹ sam¹ pasj¹, z jak¹ demaskuje domniemany spisek PiS przeciw Krystynie Jandzie. I jedno, i drugie uk³ada siê przecie¿ w wielk¹ zmowê przeciw demokracji. Tam i tu.
Kto chce obaliæ rz¹dRekordy kalizmu bij¹ polskie œrodowiska lewicowe. Marta Lempart ma pretensje do waszyngtoñskiej policji, ¿e nie odpar³a ataku na Kapitol z wiêksz¹ stanowczoœci¹. Wietrzy w tym podtekst rasowy:...
Artyku³ dostêpny tylko dla e-prenumeratorów "Rzeczpospolitej"
Nowa Prenumerata ju¿ w sprzeda¿y, poznaj pakiet korzyœci!
Dostêp do najwa¿niejszych treœci z sekcji: Wydarzenia, Ekonomia, Prawo, Plus Minus; w tym ekskluzywnych tekstów publikowanych wy³¹cznie na rp.pl.
Dostêp do treœci rp.pl - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Rzeczpospolitej”, archiwum tekstów, treœci pochodz¹cych z tygodników prawnych, aplikacji mobilnej i dodatków dla prenumeratorów.