Poland

W centrum Wiednia powstaje sklep IKEA bez parkingu, z drzewami na dachu

Większość sklepów IKEA na całym świecie powstaje na obrzeżach miast. Jest to podyktowane metrażem sklepów - zajmują duże powierzchnie, by pomieścić większość towarów z oferty, a klienci mogli od razu odebrać kupiony towar. Jak podaje firma, większość z nich skarży się na długi czas dojazdu.

Dlatego powstający w centrum Wiednia sklep będzie nieco inny. Firma przy jego budowie kierowała się tym, że mieszkańcy tej części austriackiej stolicy nie korzystają z samochodów.


Powstający przy dworcu Westbahnhof sklep będzie mieć sześć pięter, nie będzie przy nim parkingu. Zaprojektowała go pracownika Querkraft Architekten.

IKEA wyjaśnia, że projekt koncentruje się na współczesnych megatrendach i uwzględnia mobilność bez samochodu oraz radykalne zmiany w zachowaniach zakupowych. Jej nowy wiedeński sklep będzie przeznaczony głównie dla pieszych, rowerzystów i poruszających się komunikacją miejską, a wszystkie większe produkty zostaną dostarczone klientom maksymalnie w ciągu 24 godzin.

Sklep ten ma być nie tylko miejscem zakupów, ale też miejscem spotkań dla mieszkańców z pobliskiej okolicy. Znajdą się w nim lokale gastronomiczne, strefy wypoczynkowe oraz 160 drzew posadzonych na dachu budynku. Fasada budynku zostanie ozdobiona roślinami.

Budowa nowego sklepu IKEA w Wiedniu ruszyła 7 stycznia 2020 roku, a według planów zakończyć ma się w roku 2021.

Football news:

Morata's transfer to See is agreed. Tomorrow he will fly to Turin and sign a contract
Pamakana Interesting man UTD
Karasev is scheduled for the young boys-Tirana match in the Europa League
Les Ferdinand: the Decision to take a knee was very powerful, but its impact has decreased. The message is lost
Vidal said goodbye to Barca: Proud to have worn this shirt and played alongside the greats
Sporting renamed the Academy in honor of Ronaldo
Suarez will receive 9 million euros a year at Atletico