Poland

USA: Czarni policjanci zabijają czarnych częściej niż biali policjanci

Azjaci maja niższe ryzyko śmierci z rąk policji w USA niż Biali a mężczyźni giną 20-krotnie częściej z rąk policji niż kobiety.
Istnieje związek pomiędzy przestępczością danej grupy a ryzykiem śmierci z rąk policjanta. Ludzie protestują jednak tylko gdy jakaś grupa ginie z rąk policji częściej niż biali mężczyźni.

Poniżej możecie zobaczyć jakie jest ryzyko śmierci ze strony amerykańskiej policji w przeliczeniu na 100 tys. osób w danej grupie. Widać pewną korelację z przestępczością w danej grupie. Najwięcej ciężkich przestępstw dokonują w USA Czarni (popełniają 53 proc. morderstw a stanowią tylko 13 proc. populacji) i to oni maja największe ryzyko śmierci z rak policji, najmniej ciężkich przestępstw dokonują Azjaci i to oni a nie Biali mają najniższe ryzyko śmierci z rąk policji w USA.

Podobna korelacja występuje w podziale na płeć. Kobiety popełniają proporcjonalnie mało ciężkich przestępstw i rzadko giną z rąk policji. Czarne kobiety popełniają mniej przestępstw w porównaniu do czarnych mężczyzn i maja niewielkie ryzyko śmierci z rak policji.


https://ucr.fbi.gov/crime-in-the-u.s/2017/crime-in-the-u.s.-2017/tables/table-43
http://www.prisonpolicy.org/scans/police_mort_open.pdf

źródło: wykop.pl

Football news:

Sanchez finished the match against Bayer, despite the injury
Solskjaer is the fifth coach with whom Manchester United reached the semi-finals of the European Cup
Manchester United are set to buy Sancho this summer despite Borussia's claim that he is staying
Shirokov beat the judge at an Amateur tournament: promised that # # # # # [vdarit] for a red card-and # # # # # [vdarit]
Brunu has scored 11 goals in 20 games for Manchester United. 7 of them were penalties
Lukaku has scored in 9 consecutive Europa League games. This is a tournament record
Konstantinos Tsimikas: Liverpool is the biggest club in the world. I supported them as a child