Poland

Twitter usuwa wszystkie master/slave w kodzie

pokaż komentarz

Prowadziłem raz rozmowę z drugim inżynierem IT a dookoła byli end-userzy. Kilka razy padło w temacie urządzeń sieciowych "here we have one master and three slaves. There a master and two slaves". Reakcje na ich twarzach były priceless.

@silentpl: Ty się ciesz, że nie rozmawiałeś o zabijaniu procesów, wątków czy aktorów potomnych bo by na policję zadzwonili, że pedofil i morderca (sobie wyguglaj kill child actor/process/thread jak od razu nie załapałeś).

W każdej branży się znajdą takie heheszki, które dla ludzi z zewnątrz zabrzmią dziwnie. Przez kilkadziesiąt lat nikomu terminologia master-slave nie przeszkadzała. To że teraz wszyscy robią w majty jak to usłyszą to tylko znak histerii jaką wywołały środowiska lewicowe. Zmiana tej terminologii nie wpłynie nic a nic na zmniejszenie rasizmu tam gdzie występuję. I nie, nie możemy się godzić na zmianę na zasadzie miłego gestu, bo za chwilę znajdą kolejnych kandydatów do zmiany - dzisiaj mówimy o master-slave, jutro będą to black i whitelisty (chyba już nawet do tego się zdążyli przyczepić), a pojutrze okaże się, że w ogóle kolory czarny i biały są na cenzurowanym. I tak sobie będą wynajdywać problemy co raz głębiej, jak już słownictwo pozamiatają to zaczną zmieniać gramatykę, no bo przecież to biali ją wymyślili i specjalnie jest taka trudna żeby uciskać niewykształconych potomków niewolników sprzed 200 lat. Weź sobie odśwież 1984 Orwella, bo to co się teraz dzieje to kropka w kropkę praktyki z ministerstwa prawdy.

Football news:

Lampard will be sacked if Chelsea's results don't get better soon. Allegri and Tuchel are Interested (Sky Sports)
Cristiano Ronaldo: I am very happy with my fourth title in Italy. This is the Juventus we love! 🏆
Zidane has no intention of resigning, Real Madrid will make a decision after the season (Marca)
Chiesa injured his ankle. He was replaced in the match against Napoli
Neuer on Bayern's two consecutive wins: This is a message to the competitors
Gattuso about 0:2 with Juve: Insigne should not think that Napoli lost because of him
Nepomnyashchy against reducing the RPL to 12 clubs: Russia is not ready to sacrifice a large number of fans