Poland

Twitter usuwa wszystkie master/slave w kodzie

pokaż komentarz

Prowadziłem raz rozmowę z drugim inżynierem IT a dookoła byli end-userzy. Kilka razy padło w temacie urządzeń sieciowych "here we have one master and three slaves. There a master and two slaves". Reakcje na ich twarzach były priceless.

@silentpl: Ty się ciesz, że nie rozmawiałeś o zabijaniu procesów, wątków czy aktorów potomnych bo by na policję zadzwonili, że pedofil i morderca (sobie wyguglaj kill child actor/process/thread jak od razu nie załapałeś).

W każdej branży się znajdą takie heheszki, które dla ludzi z zewnątrz zabrzmią dziwnie. Przez kilkadziesiąt lat nikomu terminologia master-slave nie przeszkadzała. To że teraz wszyscy robią w majty jak to usłyszą to tylko znak histerii jaką wywołały środowiska lewicowe. Zmiana tej terminologii nie wpłynie nic a nic na zmniejszenie rasizmu tam gdzie występuję. I nie, nie możemy się godzić na zmianę na zasadzie miłego gestu, bo za chwilę znajdą kolejnych kandydatów do zmiany - dzisiaj mówimy o master-slave, jutro będą to black i whitelisty (chyba już nawet do tego się zdążyli przyczepić), a pojutrze okaże się, że w ogóle kolory czarny i biały są na cenzurowanym. I tak sobie będą wynajdywać problemy co raz głębiej, jak już słownictwo pozamiatają to zaczną zmieniać gramatykę, no bo przecież to biali ją wymyślili i specjalnie jest taka trudna żeby uciskać niewykształconych potomków niewolników sprzed 200 lat. Weź sobie odśwież 1984 Orwella, bo to co się teraz dzieje to kropka w kropkę praktyki z ministerstwa prawdy.

Football news:

Bale was not included in real's bid for the match with Manchester City in the Champions League
Arsenal have offered Willian a 3-year contract
Aurier agreed to move to Milan. Tottenham want 20 million euros for a defender
Can-Casillas: One of the greatest is leaving the stage. You have always been an example, my friend!
Atletico President: Simeone is great. He constantly brings victories and titles
Bayern goalkeeper Fruchtl can go on loan to Nuremberg
Liverpool can buy Norwich defender Lewis for 10 million pounds as a competitor for Robertson