Poland

Tusk o PiS: to są ciamajdy, nie jacyś groźni czarni rycerze

pokaż komentarz

@Smyrky: to fakt, w 2010 zaraz po katastrofie było mi Jarka szkoda. Szczególnie gdy tyle było głosów o jednoczeniu się i o tym jakie piętno ta tragedia odcisnęła na naszym kraju. A potem zaczął na tym grać, nastawiać wzajemnie do siebie ludzi. Kilka razy zdarzało mi się usłyszeć, że jeśli nie wierzysz w zamach nie jesteś Polakiem. I gdzie jest dzisiaj wrak? Poprzedni rząd po więcej razy o niego występował. Bo już przestało zależeć na grze na Smoleńsk to może tam zostać. Okropne, szczególnie że część członków rodzi nie pogodziło się z tym do dzisiaj i nie zasługują by nimi i śmiercią ich bliskich grać politycznie. By zamykać przed nimi cmentarze, podczas gdy Jarek ma prawo wstępu.

Tusk jest jego nemezis i w swojej obsesji pewnie czeka na właściwy moment kiedy go dorwie. Napęda go władza i poczucie zemsty. Widział to już Lepper, widział Giertych, widzi Tusk.

Z resztą się zgadzam. A pytasz dlaczego mu się nie sprzeciwią? Bo ma propagandę, ma władzę, część z tych ludzi nigdy nie miałaby szansy na takie stołki, do tego poustawiali swoje rodziny. Buntując się zostaną zniszczeni, ucierpi ich rodzina. Druga sprawa to możliwość wywleczenia jakichś spraw, które by zniszczyły całkowicie opinię o danej osobie. Kolejna sprawa - żeby dostać się wysoko w pisie trzeba wykazać się ogromną lojalnością, dlatego ludzie wśród niego są już dokładnie sprawdzeni. I wiedzą, że Kaczyński ceni tą lojalność. Może trwać lata, ale w końcu dorwiesz się do stołka. Gdyby inne były wymagania do bycia jednym z jego ludzi to by inaczej reagowali.

I jeszcze taka obserwacja. Chociażby taka akcja poseł Porozumienia zarzekał się, że w przypadku głosowania w sprawie wyborów korespondencyjnych zagłosuje przeciw. Po kilku dniach radykalnie zmienił zdanie i bronił tego. Można uznać, że przypadek i go oświeciło. Można uznać, że ktoś go oświecił. Interpretacja dowolna.

Football news:

Pep Guardiola: Manchester City have won a place in the Champions League on the pitch. I hope that UEFA will allow us to play
Atalanta extended their unbeaten streak to 14 games and is ranked 3rd in Serie A
Ronaldo scored his 27th goal in Serie A, converting a penalty in the game against Atalanta. Immobile has 29 balls
Sterling scored 27 goals for the season and broke his record. He scored a hat-trick against Brighton
Three Atalanta players have scored 15+ goals in the Serie A season. This is the best result since 1952
Setien on the title fight: Barcelona does everything possible, but Real Madrid wins all the matches
Lampard after 0:3 with Sheffield: Chelsea must fight for the top 4. I've learned a lot