Poland

TRZEBA SPALIĆ K*** TE KSIĄŻKI !!

pokaż komentarz

Mam (raczej- miałem) z kolegami (lvl 35-55) takie kółko dyskusyjne, spotykamy się kilka razy w miesiącu, palimy lolki, sączymy whisky lub herbatę i dyskutujemy sobie na tematy związane z szeroką pojętą kulturą (gry, książki, muzyka itd). W skrócie wygląda to tak, że ktoś rzuca temat do przerobienia i po kilku dniach odwalamy naszą akcję. Kilka lat temu zaczęliśmy się spotykać w takim fajnym 'alternatywnym niezależnym centrum kultury'. Fajna miejscówka, dobre whisky, dobra herbatka i jest się gdzie z lolkiem schować. Wszystko ładnie pięknie, miesiące upływają. Dokooptowało do nas kilka osób (lvl <30). My stare zgredy szczęśliwe, że młodzież się z nami integruje i ogólnie jest fajnie. Rozbujało się to do poziomu pół oficjalnego, znaczy się, stoliki trzeba było rezerwować, rzuciło się kilka zł na herbatę i w sumie była fajna akcja. Do czasu... Pewnego pięknego wieczoru, członkowie założyciele zostali poproszenie o listę kilku klasycznych książek, które zrobiły na nas największe wrażenie. W skrócie konsensus został osiągnięty w postaci:
1. Bracia Lwie Serce - A. Lindgren
2. Komu Bije Dzwon - E. Hemingway
3. Biały Kieł - J. London
4. Opowieści o pilocie Pirxie - S.Lem
5. Hrabia Monte Cristo - A. Dumas.
I stało się coś, czego nigdy bym nie przewidział. Dwie alternatywki co do nas dołączyły rozpoczęły jazdę jak to q!%! mizoginistyczną listę zrobiliśmy i ogólnie w 21 wieku nie powinniśmy promować szowinistycznych postaw z wymienionych książek. Czaicie, dowiedziałem się, że j?$$ny pół-wilk jest szowinistą, bo brał udział w walkach psów, Jonatan utrwala szkodliwe męskie sterotypy - przez co zginął(i to 2 razy), Dantes to potwór, bo się skradał i nie ufał kobiecie, Jordan to ogólnie faszystą był. Do Pirxa nie doszły (chyba brak opracowań co do jego mizogini na necie).
Kółko dalej działa i jest fajnie.
A wiecie jak skończyły alternatywki?

pokaż spoiler Zapinane na zmianę podczas długiego weekendu w Alpach austriackich, gdzie im nasz szowinizm w 5 gwiazdkowym kurorcie nie przeszkadzał.

Football news:

Lopetegui received a yellow card, demanding to remove Messi in the match Sevilla - Barcelona
Messi has 22 (18+4) points in 23 games for Barca in La Liga
Nemanja Matic: For Manchester United, every game is a final. We will lose points - it will be difficult to catch up with City
Fortune has issued a form in support of the pubs of Dusseldorf. It is stylized as a uniform of waiters
PSG wants to sign Messi, Depay, Wijnaldum, Alaba and Hyusay as free agents
Stefano Pioli: Milan must step on the gas. The match with Roma will be for 6 points
Guardiola about 2:1 with West Ham: City realized that a beautiful victory is not worth waiting for, after 15 minutes