Poland

Tour operatorzy w Malezji: bez otwarcia granic w ciągu pół roku - czeka nas katastrofa

Wezwał on w weekend władze Malezji do sformowania międzyresortowej grupy, która wypracuje rozwiązania dla branży. Zaapelował też o wprowadzenie rządowych subsydiów do wynagrodzeń pracowników. Jak podkreślił, zrzeszenie organizatorów turystyki samodzielnie analizuje strategie innych rządów, które próbują wypracować zasady przyjmowania zagranicznych gości przed zakończeniem pandemii. „Ale muszę przyznać, że w kontekście ostatniego wzrostu dziennej liczby zakażeń może się okazać, że nie mamy na razie przekonujących propozycji” – dodał.

Sąsiednia Tajlandia - po rozluźnieniu swoich przepisów dotyczących przyjazdów cudzoziemców - w październiku i listopadzie zanotowała wizyty około 1200 zagranicznych wczasowiczów. W poprzedzającym roku liczba ta przekraczała 3 mln miesięcznie.

Malezję w całym 2019 roku odwiedziło około 26 mln zagranicznych turystów, którzy wydali na miejscu 86,14 mld ringgitów (21,5 mld USD). Większość z nich stanowili podróżni z innych krajów Azji, głównie z Singapuru, Indonezji, Chin i Tajlandii. Międzynarodowy ruch ustał jednak całkowicie, gdy 18 marca – kilka dni po ogłoszeniu przez Światową Organizację Zdrowia stanu globalnej pandemii – władze w Kuala Lumpur zamknęły granice kraju.

Choć za ponad połowę przychodów z turystyki (w 2019 roku 103,2 mld ringgitów) odpowiadają malezyjscy podróżni, to rynek bardzo się skurczył z powodu na przemian rozluźnianych i zaostrzanych ograniczeń w podróżach w kraju w i funkcjonowaniu biznesu. Od połowy października zamknięty pozostaje stan Selangor i region stołeczny - obszar zamieszkany przez 1/4 mieszkańców kraju. 9 listopada zakazano podróży między większością malezyjskich stanów.

Football news:

Liverpool's results are an anomaly. Don't be fooled by the shouting-the crisis is not so global (although it may cost the championship) Showsport's emotional reaction to Klopp's results
Leicester have stopped negotiations on the loan of Eriksen due to the high salary of the player
Buffon-Ronaldo: CR 760! I could have scored less
Barcelona's appeal against the suspension of Messi was rejected
The youngster agreed to go to Arsenal. Real will give midfielder in rent without the right of redemption
President of Genoa: I intend to keep Shomurodov. Juventus did not contact us
Liverpool have not scored any of their last 87 shots in the Premier League. The team has 4 consecutive matches without goals