Poland

Talibowie: Zestrzeliliśmy w Afganistanie samolot z amerykańskimi żołnierzami

pokaż komentarz

(CNN)Prowadzone jest dochodzenie w celu ustalenia, co spowodowało rozbicie amerykańskiego samolotu wojskowego w afgańskiej prowincji Ghazni w poniedziałek, potwierdził rzecznik Sił Amerykańskich w Afganistanie, dodając, że „nic nie wskazuje”, że samolot został zestrzelony przez ogień wroga.

„Amerykański bombardier E-11A rozbił się dzisiaj w prowincji Ghazni w Afganistanie. Chociaż przyczyna wypadku jest badana, nic nie wskazuje na to, że przyczyną wypadku był pożar wroga. Podamy dodatkowe informacje w miarę ich udostępniania”, płk Sonny - powiedział Leggett w tweecie .

„Taliban twierdzi, że rozbite zostały dodatkowe samoloty, są fałszywe” - dodał.

CNN poinformował wcześniej w poniedziałek, że amerykańskie wojsko bada doniesienia o katastrofie lotniczej w afgańskiej prowincji Ghazni, według urzędnika USA.

Urzędnik nie mógł dodać żadnych dalszych szczegółów.

Pojawiło się wiele raportów o katastrofie lotniczej w regionie, który jest w dużej mierze kontrolowany przez talibów i leży na południowy zachód od afgańskiej stolicy Kabulu.

Sekretarz obrony Mark Esper powiedział w poniedziałek, że „jest świadomy sytuacji”, ale nie wyjaśniłby więcej szczegółów, mówiąc „nie ma w tej chwili nic więcej do zgłoszenia”. Esper zapewnił, że Pentagon zaktualizuje media, gdy „materia się rozwinie”.

Football news:

Barcelona's Interest in Isak Increased after Koeman's appointment. Larsson has a high opinion of the player (Mundo Seportivo)
Manuel Pellegrini: When you play against Real Madrid and var, it's too much
PSV and Porto are Interested in Barcelona midfielder PUC. He doesn't want to leave the club
Puyol about Barcelona: If we want to win the championship, we need to perform very well
Schalke sacked Wagner. The team has not won the Bundesliga since January
Iacini on 3:4 with Inter: Even a draw would be an unfair result, given how many chances Fiorentina created
Ramos Pro 3:2 with Betis: the Referee tried his best and didn't do anything intentionally