logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Poland

Talibowie: Zestrzeliliśmy w Afganistanie samolot z amerykańskimi żołnierzami

pokaż komentarz

(CNN)Prowadzone jest dochodzenie w celu ustalenia, co spowodowało rozbicie amerykańskiego samolotu wojskowego w afgańskiej prowincji Ghazni w poniedziałek, potwierdził rzecznik Sił Amerykańskich w Afganistanie, dodając, że „nic nie wskazuje”, że samolot został zestrzelony przez ogień wroga.

„Amerykański bombardier E-11A rozbił się dzisiaj w prowincji Ghazni w Afganistanie. Chociaż przyczyna wypadku jest badana, nic nie wskazuje na to, że przyczyną wypadku był pożar wroga. Podamy dodatkowe informacje w miarę ich udostępniania”, płk Sonny - powiedział Leggett w tweecie .

„Taliban twierdzi, że rozbite zostały dodatkowe samoloty, są fałszywe” - dodał.

CNN poinformował wcześniej w poniedziałek, że amerykańskie wojsko bada doniesienia o katastrofie lotniczej w afgańskiej prowincji Ghazni, według urzędnika USA.

Urzędnik nie mógł dodać żadnych dalszych szczegółów.

Pojawiło się wiele raportów o katastrofie lotniczej w regionie, który jest w dużej mierze kontrolowany przez talibów i leży na południowy zachód od afgańskiej stolicy Kabulu.

Sekretarz obrony Mark Esper powiedział w poniedziałek, że „jest świadomy sytuacji”, ale nie wyjaśniłby więcej szczegółów, mówiąc „nie ma w tej chwili nic więcej do zgłoszenia”. Esper zapewnił, że Pentagon zaktualizuje media, gdy „materia się rozwinie”.

Themes
ICO