Poland

Także dziennikarz Halo.Radia zaatakowany przez policję gazem

pokaż komentarz

Pisałem to raz, napiszę to drugi.
Jeżeli dziennikarz pcha się w miejsce, w którym sytuacja jest dynamiczna, to musi zadbać o swoje bezpieczeństwo.
Jeżeli miałby kamizelkę z napisem PRESS, wywieszony na szyi identyfikator i nie pchałby się do samego środka tłumu, to nikt by go nie potraktował gazem.
Ale dziennikarzom zależy na dostaniu gazem. Fajnie się wtedy pisze tekst o ataku na dziennikarza, nagłówek jest klikalny. A dostanie gazem straszne nie jest (miałem już tę wątpliwą przyjemność), więc jutro już nie będzie po tym śladu.

Policja zanim użyje ŚPB kilkakrotnie wzywa do zachowania zgodnie z prawem. Jeżeli tłum się nie posłucha i zaczyna napierać na policję lub "odbijać" z rąk policji "niesłusznie zatrzymanych" ziomków, to zaczyna się reakcja ze strony policji. Tyle, że tłum nie słucha w takich sytuacjach. Bo w tłumie jest sporo osób, które takie sytuacje lubią i chętnie w rozróbach uczestniczą. Dodajcie do tego kilka osób, które się nudzą bo covid. Dodajcie do tego osoby, które dzięki takim akcjom mają dodatkowe benefity (jak np. Lempart). Plus do tego kilka osób, które są święcie przekonane, że tylko one mają rację i nikt nie może zabronić przepychać mi się z policją... no i mamy rozróbę. A potem wielkie oburzenie, bo policja po godzinie proszenia o przestrzeganie prawa, użyła ŚPB.

Football news:

Eriksen pro goal for Milan: It was the perfect free kick for me. I am very happy
Conte on 2-1 with Milan: Before the winning goal, the result was unfair. Their goalkeeper is the best player of the match
Mikel Arteta: Arsenal did everything right, but they lost. Wins give confidence
Nicolo Barella: We proved that we are stronger than Milan
Go do your voodoo shit, you little ass. Ibrahimovic-Lukaku during the Cup match
Pioli on the defeat by Inter: The only difference was the relegation. There could be any result in equal teams
UEFA has no plans to abandon the Euro in 12 cities. Other options are undesirable