Poland

Tajne rozmowy władz brytyjskich z Sowietami o Katyniu. Tej relacji nigdy...

pokaż komentarz

@Jarkendarion: Zgadzam się z Tobą mój przyjacielu, ale jak skarżą historię ten moloch pozwalał żyć krajom Europy Zachodniej. Co więcej, myślę że USA doskonale wiedziało, że ZSRR jest słabe, zamordyzm i inwestycje w siły zbrojne nie prowadzą do dobrobytu. Wystarczy spojrzeć na lata 80-te, wtedy różnica w poziomie technologicznym, życia zwykłych obywateli etc. między USA a ZSRR była ogromna. Jak wiadomo zawsze warto mieć wroga, a mieć wroga którego jesteś w stanie kontrolować to dla władzy idealne rozwiązanie. Zobacz jaki postęp był na zachodzie, pośrednio strach przed ZSRR też wzbudzał w ludziach motywację do pracy i takich osiągnięć.

@Tomson123: To jest wizja świata rodem z europy universalis.

jak skarżą historię ten moloch pozwalał żyć krajom Europy Zachodniej

To jest słuszny punkt, w porównaniu do hitlera który chciał eksterminować całe narody "by tworzyć przestrzeń zyciową", zsrr to aniołek.

Co więcej, myślę że USA doskonale wiedziało, że ZSRR jest słabe,

Z resztą się nie zgadza. Zsrr nie było słabe, ich armia czerwona mogła poprostu wejść na zachód i go zająć, i ten stan rzeczy trwał conajmniej 20 lat. Ten scenariusz nie został zrealizowany tylko dlatego ze przed końcem wojny skotrułowano bombę atomową i wizja apokalipsy zniechęciła. Zachód miał fart gdyby projekt manchatan się opóźnił półroku rok, była by 3 wojna.

zamordyzm i inwestycje w siły zbrojne nie prowadzą do dobrobytu

Dobrobyt nie jest do niczego potrzebny ¯\_(ツ)_/¯ , wprost przeciwnie to palenie zasobów. Niski stan życia to celowe działanie, szczególnie na początku istnia zsrr, prowadzono polityke, tak by wyzyskać zasoby od ludnośći za to budować przemysł i rozpocząć samonapedzający sie cylk. Działało to swietnie, zsrr na początku zimnej wojny rozwijało sie jak teraz chiny, koło lat 80 zabiło je centralne planowanie, sztywność i dziwne relacje wojskowo-technologiczne-szpiegowskie, przez technologia była tajna w pewnycm momęcie przemysł się rozjechał i niebył stawnie sama siębie podtrzymywać.

Jak wiadomo zawsze warto mieć wroga, a mieć wroga którego jesteś w stanie kontrolować

ZSRR nie kontrolował nikt, spoza zsrr. NIKT. Dlaczeg?o, bo zabili wszystki którzy mieli jakie kolwiek zewnetrze powiązania lub aspiracje. To takie proste.


Paradoksalnie, to zsrr miało wpływ na państawa zachodnie, a zachodnie na zsrr nie. Dlaczego? Powody są 3.
1) Po rewolucji rozjanie rozwieźli sie po całym swiecie, i z sentymentu do starej ojczyzny chętnie szpiegowali.
2) Na zachodzie było pełno komunstów, organizacji lewicowych, profesorków na uczelniach itp.
3) Komunizm zanim powstało pierwsze państwo komunistyczne, opierał się na ideii miedzy narodowej rewlucji. I najwieksze komunistyczne szury spiskowały zanim było to modne . Jak powstało zsrr sami do niego donosili, a później pomagali inflitrować te wszystkie lewackie organizajce w kraju, jedna po drugie. Chodujać przy okazji kolejne pokolenia sprzedaczyków, szui, i pożytecznych idiotów.

Football news:

Everton are set to sell Moise Keane for 50 million euros. PSG are working on a deal
Lineker on Barca's Cup win: Koeman did a great job in a difficult time for the club
Zidane about Real Madrid: These players have won a lot, but they want more
Sorokin that St. Petersburg may host additional Euro matches: There is nothing to say yet, there is no guarantee
Paul Pogba: Manchester United must win something. I don't like to play and not win
Coach Athletic Marcelino: Barcelona beat us in the Cup final because they were clearly better
Real Madrid: Congratulations to Barcelona and its fans on a well-deserved victory in the Spanish Cup