Poland

SZYKUJE SIĘ WZROST ZARAŻEŃ. Powód? Testy antygenu COVID zatwierdzone przez PIS!

 

pokaż komentarz

Eh łośki łośki :) żeby jeszcze jeden z drugim zrozumiał jedną podstawową kwestię. To zresztą nawet mówi rząd w kontekście DECYZJI jakie podejmują. WSZELKIE decyzje NIE SĄ podejmowane w oparciu o ilość pozytywnych testów, ale o ilość zajętych łózek COVIDowych.

Jeśli danego dnia wykryto 19 000 przypadków i tego dnia do szpital atrafiło dajmy na to 1500 osób TO NAWET GDYBY ilość pozytywnych testów uplasowała się fałszywie na poziomie 30 000 TO TAK CZY INACZEJ 1500 osób trafiłoby do szpitala.

Wynika to z bardzo prozaicznej historii. Do szpitala nie trafia się "za pozytwny wynik". Do szpitala trafia się wtedy, kiedy stan zdrowia wymaga hospitalizacji: trudności z oddychaniem, ciężki stan, krytyczny stan, stan wymagający kontroli medyczne itp.

Zatem ilość testów jest rzeczą zupełnie umowną NIEZALEŻNIE OD TEGO jakie testy się wykonuje.

JEDYNYM ewentualnie skutkiem fałszywie dodatnich testów będzie po pierwsze to, że Kowalski niepotrzebne zostanie na 2-3 tygodnie w domu oraz to, że Kowalski po fałszywie dodatnim teście przestanie na siebie uważać, ale społecznie obie historie mają marginalne znaczenie.

Inaczej rzecz ujmując wyniki pozytywne możemy mieć w doooooopie chłopcy i dziewczęta. Istotny jest TYLKO I WYŁĄCZNIE wykres zajętości łóżek, a więc stan obłożenia służby zdrowia.

Dlaczego? Ano dlatego, że jeśli danego dnia będzie miało do szpitala trafić 1800 osób, ale nie będzie dla nich miejsca, to te osoby staną przed bezpośrednim zagrożeniem życia. Reszta sobie może pływać w lewo i w prawi.

No i jest jeszcze jedna kwestia. Rzeczywistych przypadkó jest prawdopodobnie 7-10 razy więcej. Więc to czy jutro pokaża 20 000 czy 30 000 i tak nie pokaże nawet połowy realnego obrazu sytuacji.

Football news:

Neymar will extend his contract with PSG if the club sign Messi (Mundo Deportivo)
Lewandowski Pro Champions League: one win is not enough. Bayern are still hungry
Messi named best striker of 2020, Lewandowski named best nine (ESPN)
Lewandowski on the cancellation Of the Golden ball 2020: Many people know that I had the best season. I'm glad everyone saw it
City had a row with Porto over a report on the website: the Portuguese attacked Pep and Fernandinho, and Silva was accused of racism
Jose Mourinho: I'm 57, very young. I will train for another 10-15 years
Davis is named the best player in Canada in 2020