logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Poland

Szwecja: "Operacja szron" ma powstrzymać walki gangów

zapewne chodzi mu o tych samych Polaków, którzy w latach 80. i 90. budowali nam wspaniałą renomę złodziei i pijaków w Niemczech.

@JudeMasonPolakozerca: Tak faktycznie było, trudno zaprzeczyć.

Tak wyglądał wtedy znaczny odsetek polskiej emigracji

@JudeMasonPolakozerca: Tak wciąż wygląda znaczny odsetek polskiej emigracji, każdy wie że różna swołocz wyjeżdża. I częściej dresy, niż emeryci i dzieci, co nam nadal psuje statystykę w przeliczeniu na ilość mieszkańców.

Tylko, że my nie krzyczeliśmy o rasizmie, nietolerancji i o tym, jak strasznie nas obraża stwierdzanie niewygodnych faktów, albo że taka jest nasza kultura która Niemców ubogaca, tylko wyciągnęliśmy wnioski i wzięliśmy się do roboty. Policja zaczęła łapać złodziei, likwidować kanały przerzutowe, walczyć z korupcją itp., kraj poszedł też ekonomicznie do przodu. Efekty widać: w niemieckich statystykach kryminalnych obecnie nie odbiegamy znacząco od europejskiej przeciętnej, a w porównaniu z krajami bloku wschodniego wypadamy nawet lepiej, podobnie jak w statystykach spożycia alkoholu. Daliśmy się także poznać jako dobrzy pracownicy i sąsiedzi. Współcześni Niemcy traktują stereotyp Polaka-złodzieja bardziej w kategoriach żartu, niż obawy lub rzeczywistego przekonania o naszym złym charakterze.

W załączeniu tabelka – ogólna statystyka przestępstw kryminalnych w zależności od kraju pochodzenia sprawcy za lata 2012 - 2017. Więcej danych, rozbicie na rodzaje przestępstw itp. tutaj.

fun fact: polacy w Malmö byli pionierami przestępczości mniej i bardziej zorganizowanej

@Naturmensch: Ale już nie są. Jeszcze coś?

źródło: i.imgur.com

Themes
ICO