Poland

Szpital na Ukrainie.

 •  

  pokaż komentarz

  za komuny towar był najwyższej jakości, nie tak jak teraz buble jakieś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  @Graf_Spee: Niektórzy tak naprawdę twierdzą, co wcale nie było jednak prawdą.

  Sprzęty też się często psuły, były toporne w użyciu, wykonane niestarannie i często z kiepskich materiałów. Do tego zużywały ogromne ilości prądu/paliwa dając niską wydajność.

  Klucz w tym, że nie było innych modeli na rynku, konkurencji. A te komunistyczne były łatwo rozbieralne, naprawialne a wiele części było wspólnych które można było dostać w każdym mieście i za małe pieniądze.

  Inna sprawa, że dzisiaj robi się sprzęty wydajne, nie męczące w użyciu tak jak te komunistyczne, tylko celowo się planuje ich awarie/konstrukcję i wycofuje wsparcie po kilku latach, aby nie dało się tego tanio i szybko naprawić.

  Były i niektóre rzeczy dobre, ale nie koloryzowałbym aż tak bardzo całej techniki z PRL.

  Wydaje mi się, że najwięcej solidnego sprzętu przypadało na lata 90. Wtedy technika i materiały były już wysokiej jakości, księgowi nie za bardzo mieszali się w produkcję a postarzanie produktu nie było na tyle powszechne jak teraz. Za to nadal myślało się o ewentualnej naprawia sprzętu i wymiany części, przynajmniej tych eksploatacyjnych i używało standardowych modułów, łóżysk itd, które nie koniecznie musiały być jedynie dostępne u producenta jak to jest teraz.

  Dzisiaj sprzęty były by praktycznie niezniszczalne, mamy dużo lepszą technikę, materiały, pomysły. Tyle, że nikomu się to dzisiaj nie opłaca. Każdy używa swoich zamkniętych standardów, zalewa się wszystko żywicą/plastikiem i nie wymienisz głupiego łożyska w pralce, ale i tak nie ma sensu tego robić, bo już połowa obudowy skorodowała po 3 latach.

 • Football news:

  Tedesco will start training with Spartak on Thursday. He's been quarantined
  Ronaldo is stronger now than before the quarantine. It seems that semi-legal training in Madeira helped
  Kevin-Prince Boateng: I want to make sure that one day no black player comes out to work. Maybe on George Floyd's birthday
  Guardiola called the Milan midfielder Bonasera. The player's compensation is 50 million euros
  Maradona extended his contract with Himnasia until the end of 2021
  Berbatov about Manchester United in the top 4: Very big chances. Three points to Chelsea is nothing
  We will perform the operation on Monday – the game is on the weekend. Burgos quit football for a rock band, became a top coach at Atletico, and now he's leaving