Poland

Szef MSWiA chce odwołania wojewody, który nie zakazał budowy zamku w Stobnicy

pokaż komentarz

czy Tobie, które uznał że wszyscy byli opłaceni bo to niemożliwe żeby ktoś mógł zamek postawić bez łapówek. Trudny wybór
@Marek_Licyniusz_Krassus:
Nadal niczego nie rozumiesz. Nie mówię, że tam załatwia się wszystko przez łapówki. Co więćej, tam prawie na pewno nie ma KLASYCZNYCH łapówek, bo to idiotyzm. Dziś się to robi inaczej, nie tylko tutaj, ale w prawie każdym biznesie, szczególnie na styku z państwem.
Otóż jak ktoś startuje z wielką kasą, to NIE może sobie pozwolić na wtopę, nie może. Więc do przygotowania takich raportów zatrudnia się tam połowę znajomych czy polecanych ludzi, którzy gwarantują pozytywne załatwienie sprawy.
Piszesz o jakiejś 1 karteczce, to mega skrajność. Prawda jest taka, że jeżeli ktoś stawia inwestycję A, a ktoś obok chce postawić identyczną, ale nie ma zgody, bo wydał o 100 tys. zł za mało na liczenie gówna w polu czy gniazd w lesie, to znaczy, że znajomy moze powiedzieć tobie, że ktoś słąbo przygotował papiery. A to czego ci nie mówi (bo nie może), lub o dziwno sam twój znajomek nie połapał (bo za głupi i naiwny), to to, że ten światek jest mały i bardzo łątwo dawać kupę kasy za takie badania. Bo czy mozęsz komuś zarzucić, że to łapówki, że dostał np: 500 tys. za liczenie gniazd? Nie k!?%a, robota była, a to, że cena rynkowa 5 tys. to mało wazne, bo i tak się wybronią, bo pwoie, ze liczył to 300 razy w roku, a inni liczą raz.
To jest mega łątwa kasa do ukrycia.
Jesteś mega naiwny, nie masz pojecia jak się w Polsce daje łąpówki, jak to wszystko działa.

I co ma zwolnienie kogoś z powodów politycznych, bo śmiał skrytykować mega inwestycję


Twoja naiwnosć mnie rozp!!!#!#a XD
Masz przykłąd, że ustawia się takiego dyrektora, by jakaś inwestycja poszła, to nie przyszło tobie do głowy, że to działa tez niżej? Że znajomy wojewody czy starosty też może tworzyć naciski by coś przeszło?
I nie mówi mi, że to moje domysły, bo masz 7 osób oskarżonych.

Football news:

Bruno picked up 4 Player of the Month awards in 2020. Ronaldo, Henry and Lampard had the same number-but for a career in the Premier League
Lev - the best coach of the decade in the national teams, Deschamps-2nd, Shevchenko-17th (IFFHS)
Head of the Premier League: We ask players not to hug and change their behavior
Milan had rented the midfielder, Torino Meite until end of season with option to buy
Ramos played on painkillers with Athletic due to knee problems
Barcelona's presidential election is scheduled to take place on March 7
Sir Alex Ferguson: Fortunately, I was retired when I watched Liverpool play in the last two years