Poland

System emerytalny w naszym kraju "zmierza do zapaści"

pokaż komentarz

PiS rozgrywa kapitalnie sprawę z emeryturami. Inflacja postępuje, wiec dotychczasowe 12 emerytur starcza na coraz mniej.

Dokładają kolejne emerytury, trzynastą i czternastą, ale nie w ramach stałego działania systemowego, tylko jako doraźne, pseudouznaniowe działanie. Pokazują w ten sposób: daliśmy dodatkowe emerytury w poprzednim i w tym roku i będziemy zawsze dawać, póki rządzimy, ale jak przyjdą do władzy nasi rywale, to oni nawet nie tyle nie odwrócą tego działania, ale nie podejmą wysiłków w celu wypłat - brak dodatkowych emerytur będzie niejako automatyczny. Tak samo działa mechanizm finansowania mediów publicznych - środki głosowane cyklicznie w parlamencie.

Powinni zrobić też piętnastą, szesnastą, siedemnastą i osiemnastą emeryturę. Wszystko oczywiście w trybie doraźnym, głosowane corocznie. I co dwa miesiące dawać emeryturę podwójną. A inflacja niech rośnie. Więc jak przyjdą inni, to emerytura spadnie o 50 procent - z 18 emerytur do 12. No i weź się z tego wyżyw emerycie.

Powinni to samo zrobić z 500+. Powinni zrobić rewaloryzację o 100, 200, 300, 400, 500 zł, nie wiem, czy jednorazowo, czy w kolejnych latach. Ale oczywiście wszystko powinno być głosowane doraźne, na dany rok. Na rok wyborczy powinno być okolicznościowo podwajane.

Mechanizmy sprawdzone w grach online, z mikrotransakcjami, "free to play" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Football news:

Ibrahimovic and Mihajlovic will sing the song I am a tramp at the Sanremo Festival
Sociedad coach on the draw with Real Madrid: If we had scored 2-0, everything would have been different. Fair result
Only Raul and Casillas were younger than Vinicius when they played their 100th match for Real Madrid
Zidane on the draw with Sociedad: We lost two points. We had obvious moments in the first half
Wolverhampton defender Kilman is ready to play for the Ukrainian national team. Earlier it was reported that he can choose Russia
Pochettino on the new remontade with Barca: In football, even the unthinkable is possible, but we are positive
Real Madrid snapped a 5-game winning streak with a draw with Sociedad