Poland

Sputnik.ru pochyla się z troską nad bezpieczeństwem naszych żołnierzy( ͡° ͜ʖ ͡°)

@77023: Każdy kto ma minimalne pojęcie o uzbrojeniu śmieje się z "eksperta" Mosznera, który zarżnął karabinek Grot niezgodnie z instrukcją, przekraczając kilkukrotnie normy eksploatacji i doprowadzając do zniszczenia broni. Ale okazało się że ten samozwańczy ekspert PRZEKROCZYŁ RÓWNIEŻ NORMY PRZEWIDZIANE DLA KARABINU MASZYNOWEGO o czym na końcu
Co wiemy: Moszner korzystał z używanego karabinka samoczynnego. Ze zdjęć wynika że chodzi o karabinek z pierwszych serii przedprodukcyjnych, wyprodukowany kilka lat temu. Samozwańczy ekspert wypruł 30 magazynków, strzelając seriami łącznie 900 nabojów, - od 90 do 100 strzałów na minutę, wbrew instrukcji oraz wojskowym normom, nie czekając do ochłodzenia lufy i doprowadził do jej uszkodzenia.
Nie wiadomo do jakiej awarii doszło, bo raport nie zawiera dokumentacji zdjęciowej, wideo, warunków środowiskowych, stanowiska testowego, rodzajów amunicji, czasu trwania testów. A on i jego zespół "ekspertów" był zszokowany tym że karabinek ma awarie. Co świadczy o poziomie ekspertów. Sam Moszner nie jest żadnym bronioznawcą, ekspertem tylko byłym żołnierzem (jakich wielu) z tym że z niepełną wysługą lat. Z informacji które uzyskaliśmy wynika, że jednostkę Grom opuścił przedwcześnie, przy czym cechy charakterologiczne grały tu decydującą rolę.
Ustaliliśmy, że instrukcja karabinka Grot przewiduje przewiduje szybkostrzelność maksymalną (ogniem ciągłym) na poziomie 100 strz/min a praktyczną (ogniem pojedynczym) 40 strzałów na minutę i koniecznie wymaga odczekania na ochłodzenie lufy gdy ta się rozgrzeje:
https://www.facebook.com/gunblog.eu/posts/5185051254869470
Ustaliliśmy, że instrukcja innego, wychwalanego przez Mosznera karabinka HK 416 przewiduje szybkostrzelność maksymalną ponad 2 x niższą niż Grot, na poziomie 45 strz/min, a szybkostrzelność praktyczną 12-15 strzałów na minutę i wymaga odczekania na ochłodzenie lufy gdy ta się rozgrzeje:
https://www.facebook.com/gunblog.eu/posts/5185412928166636
Ustaliliśmy, że amerykański karabinek AR15 poddany podobnemu "testowi" - wytrzymuje mniej niż karabinek Grot - najdalej 27 magazynków - ponad 800 strzałów w czasie 8.5 minuty - mniej niż 100 strzałów /min.
https://www.facebook.com/gunblog.eu/posts/5184971101544152
---> OK, NO TO SPRAWDZIŁEM INSTRUKCJĘ KARABINU MASZYNOWEGO UKM 2000 i normy dla karabinu maszynowego, broni "ciężkiej" - przewidzianej do operowania ogniem ciągłym. Samozwańczy "ekspert" PRZEKROCZYŁ RÓWNIEŻ NORMY DLA KARABINU MASZYNOWEGO :)). Instrukcja przygotowana przez Wojskową Akademię Techniczną określa coś co jest jasne dla każdego kto jest w temacie:
1. Lufa karabinu maszynowego pozwala na oddanie seriami maksymalnie 500 strzałów, a potem musi być wymieniona lub ochłodzona,
2. W wariancie karabinu UKM2000C bez wymiennej lufy, po 500 strzałach należy odczekać do ochłodzenia lufy,
3. Szybkostrzelność praktyczna to 250 strzałów/min,
4. Przy intensywnym ogniu po wystrzeleniu 500 nabojów może dojść do samozapłonu naboju w komorze nabojowej - należy zachować szczególną ostrożność.
EKSPERT MOSZNER WYSTRZELIŁ Z KARABINKA (NIE KARABINU MASZYNOWEGO) PRAWIE 1000 STRZAŁÓW SERIAMI I NADAL ZSZOKOWANY.

źródło: obraz_2021-01-26_182024.png

Football news:

Coach miner Castro about the Europa League: Ready to take on any opponent
Moreno has 6 goals in his last 5 games for Villarreal
Coach of Zagreb: In the matches with Krasnodar, we showed how good we are. Only the implementation needs to be worked on
Ole Gunnar Solskjaer: Manchester United are waiting for three important weeks, matches with Chelsea, Leicester. We are confident in ourselves
Gattuso on Granada: If Napoli were killing time like this, we would have been smeared in the press
Dzeko is Roma's top scorer in European competitions. He scored the 29th goal and beat Totti
Mikel Arteta: We got to give them two goals. Would hate to fly out of the Europa League