logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Poland

Sklep Morele.net odda pieniądze użytkownikom Huawei jeśli zostaną odcięci od Google

Kilka dni temu koncern Huawei zapowiedział, że będzie zwracał 100 proc. ceny zakupu jego smartfonów, jeśli na skutek amerykańskich sankcji znikną z nich popularne aplikacje, takie jak YouTube, Gmail, Facebook, Instagram czy WhatsApp. Promocja została na początku wprowadzona na Filipinach. Teraz okazuje się, że oferta dotarła także na polski rynek.

Internetowy sklep Morele.net oferujący sprzęt elektroniczny informuje na swoich stronach, że także polscy użytkownicy, którzy kupią u tego sprzedawcy smartfon Huawei mogą liczyć na pełen zwrot kosztów pod warunkiem, że zostanie w nim zablokowany dostęp do aplikacji i usług oferowanych przez Google, lub gdy zniknie możliwość aktualizacji oprogramowania produkowanego przez amerykański koncern.

- Firma MORELE.NET Sp. z o.o. dokłada wszelkich starań, by zapewnić konsumentom jak najlepsze doświadczenia z użytkowania smartfonów Huawei zakupionych w jej sklepach. Firma MORELE.NET Sp. z o.o. zwróci konsumentowi kwotę wydaną przez niego na zakup smartfona Huawei, pod warunkiem, że przyczyną zwrotu będzie zaprzestanie działania aplikacji Google lub brak aktualizacji zabezpieczeń Google na smartfonie Huawei – zapowiada sklep Morele.net na stronach oferujących sprzęt chińskiej marki.

Problemy Huawei rozpoczęły się w maju br., gdy Donald Trump zatwierdził przepisy ograniczające możliwość współpracy amerykańskich firm z chińskimi markami technologicznymi.

Po wprowadzeniu nowego prawa Google podjął decyzję o wstrzymaniu współpracy z Huawei w zakresie dostarczania temu producentowi systemu operacyjnego Android oraz szeregu swoich usług, z których korzystają użytkownicy smartfonów.

Podobnie postąpiło wiele innych amerykańskich firm technologicznych, m.in. Intel i Qualcomm. Ostatnio zaś współpracę z Huawei zawiesił także Facebook uniemożliwiając preinstalowanie w smartfonach chińskiej marki swoich usług i aplikacji.

Restrykcje ze strony USA i amerykańskich marek mogą boleśnie dotknąć Huawei. Według prognoz sprzedaż smartfonów produkowanych przez chiński koncern może spaść na rynkach poza Chinami nawet o 60 procent. W ślad za tym przychody Huawei będą w 2019 r. niższe o 30 mld dolarów.

W 2018 r. Huawei osiągnął przychody w wysokości ponad 105 mld dolarów, a zysk netto spółki wzrósł rok do roku o 25,1 procent. Najlepsze wyniki koncern zanotował na rodzimym rynku chińskim, zaś motorem wzrostów firmy była sprzedaż produkowanych przez niego urządzeń mobilnych.

Themes
ICO