Poland

Skazani na „Relax”? Będzie się czytać? | Kultura na weekend. Odc. 48

40 lat po zamknięciu kultowego pisma „Relax” na rynku znowu... „Relax”. Jak się ma nowy do starego? Wszak zapisał się w historii jako czasopismo, w którym publikowali mistrzowie.

Wrócił słynny „Relax”. Tylko czy dziś – gdy co miesiąc ukazuje się kilkadziesiąt nowych tytułów – tego typu magazyn komiksowy ma szansę zaistnieć? „Relax” zapisał się w historii polskiej popkultury jako czasopismo, w którym publikowali mistrzowie: Janusz Christa, Grzegorz Rosiński czy Jerzy Wróblewski.

Jak dziś wspominamy słynny „Magazyn opowieści rysunkowych”? Jak zmienił on nasze spojrzenie na komiks? Jakie emocje budzi w nas pismo, które na przełomie lat 70. i 80. było dla czytelników komiksowym świętym Graalem? I czy reaktywowany „Relax” to jedynie próba wykorzystania sentymentu odbiorców w średnim wieku, czy może wykorzysta szansę, by promować nowe tytuły i debiutujących artystów? Z Piotrem Kasińskim, dziennikarzem i scenarzystą komiksowym, oraz Bartkiem Chacińskim rozmawia Jakub Demiańczuk.

Okładki magazynu „Relax”materiały prasoweOkładki magazynu „Relax”

Football news:

Sociedad coach on the draw with Real Madrid: If we had scored 2-0, everything would have been different. Fair result
Only Raul and Casillas were younger than Vinicius when they played their 100th match for Real Madrid
Zidane on the draw with Sociedad: We lost two points. We had obvious moments in the first half
Wolverhampton defender Kilman is ready to play for the Ukrainian national team. Earlier it was reported that he can choose Russia
Pochettino on the new remontade with Barca: In football, even the unthinkable is possible, but we are positive
Real Madrid snapped a 5-game winning streak with a draw with Sociedad
Neymar is likely to miss the Barcelona game. PSG don't want to take any chances