Poland

Serie A: Szósty gol Zielińskiego, remis Napoli

Napoli zremisowa³o na wyjeŸdzie 3:3 z Sassuolo w meczu 25. kolejki Serie A. Pierwszego gola dla ekipy z Neapolu zdoby³ Piotr Zieliñski - czytamy w Onecie.

Zieliñski strzeli³ w 38. minucie gola na 1:1 popisuj¹c siê efektownym uderzeniem z dystansu. Wczeœniej do w³asnej bramki trafi³ interweniuj¹c niefortunnie Nikola Maksimoviæ, który da³ prowadzenie gospodarzom - relacjonuje Onet.

Dla Zieliñskiego gol strzelony Sassuolo by³ szóstym gole strzelonym w tym sezonie Serie A.

Sassuolo tu¿ przed koñcem pierwszej po³owy znów wysz³o na prowadzenie po rzucie karnym wykorzystanym przez Domenico Berardiego.

Berardi móg³ w drugiej po³owie podwy¿szyæ prowadzenie gospodarzy, ale po jego uderzeniu pi³ka trafi³a w poprzeczkê. Chwilê póŸniej inny pi³karz Sassuolo, Francesco Caputo, trafi³ w s³upek.

W 72. minucie Lorenzo Insigne zagra³ w pole karne gospodarzy, a Giovanni Di Lorenzo z bliska doprowadzi³ do wyrównania. Niebawem z murawy zszed³ Zieliñski, który wczeœniej usiad³ na murawie trzymaj¹c siê za udo. Na razie nie wiadomo jak powa¿ny jest uraz, którego dozna³.

W 85. minucie Napoli wysz³o na prowadzenie po rzucie karnym sprokurowanym przez Lukasa Haraslina, by³ego pi³karza Lechii Gdañsk. "Jedenastkê" pewnie wykorzysta³ Insigne.

Haraslin zdo³a³ jednak odkupiæ swoje winy - w 94. minucie wpad³ w pole karne i zosta³ sfaulowany przez Kostasa Manolasa. Rzut karny wykorzysta³ Francesco Caputo.