Poland

Sanepid potwierdza: trzy przypadki koronawirusa w Amazonie w Kołbaskowie.

pokaż komentarz

@CzarnyOwiec: I bardzo dobrze. W Amazonie jest na pewno wiele osób które chcą dalej pracować. Bo wiedzą, że jeśli zakład zostanie zamknięty, stracą pracę i środki do życia. A w czasach globalnego kryzysu prędko nie znajdą kolejnej. Tam pracują tysiące nisko wykwalifikowanych ludzi których Amazon będzie mógł bardzo łatwo i szybko zastąpić.

A utrata pracy może być niewyobrażalnym stresem. Takie sytuacje często prowadzą do tragedii znacznie gorszych niż skutki wirusa zabijącego głównie starych, schorowanych ludzi. Alkoholizm, samobójstwa, rozwody odciskają piętna na znacznie dłużej niż śmierć ludzi którym i tak zostało kilka lat życia.

Szczególnie przy zobowiązaniach w postaci kredytu lub czynszu za wynajem. Połowa ludzi w tym kraju nie ma praktycznie żadnych oszczędności. Tacy ludzie wolą łyknąć pigułę z 10 dniami L4 i 1% szansą śmierci i pracować dalej, niż stracić pracę na zupełnie nieznany okres. Nikt, kto chce normalnie żyć, nie chce liczyć się z wizją potencjalnie wieloletniego bezrobocia w kraju z tektury, który na własne życzenie będzie lizał rany po największym kryzysie ekonomicznym od czasów drugiej wojny.

Polska powinna szyć maski i siłą stawiać gospodarkę na nogi. Wszyscy powinni natychmiast wrócić do pracy. Bez względu na obciążenie szpitali. Gospodarka już jest wpół zdemolowana. Ordynacja wyborcza kompletnie zdemolowana. I nie wiadomo jak długo to będzie trwać.

Jeśli wirus wróci jesienią, to będzie koniec. Szczepionki nie będzie, może będą jakieś leki łagodzące objawy. Ale nie w tym kraju z dykty, który nie dość że nawet nie potrafi teraz zdobyć szmacianych masek, to jeszcze nie zaleca ich stosowania. Będzie Izolacja 2.0. Ale wtedy ludzie będą umierać nie na wirusa, a z głodu.

Football news:

Care Semed from Barca would be a mistake. Elder about the Catalan defender
The experience of Bazhenov and Sabitov will be useful to Olympus-Dolgoprudny. Bilyaletdinov about the new club
Alaba on talks with Bayern about a new contract: we don't have a deadline. While everything is calm
Kaloshin returned to Akhmat after a loan at torpedo
Juve want Barcelona to include Alenya, Puig or Trinkau in the deal for Pjanic
Edgaras Jankauskas: MLS pays for the name, not for what you do on the field
Dzyuba leads the national team and Zenit and ensures the result. Ozdoev about a teammate