Poland

Samsung zamyka fabrykę i odkaża ją z powodu chorego pracownika.

pokaż komentarz

@xp17: zależy gdzie. Australia już odczuła różnicę, ale głownie w sektorze eksportu żywności. Gospodarki powiązane, głównie azjatyckie, które pracują na komponentach z Chin oraz USA, tu półprodukty i wyroby gotowe, faktycznie w ciągu miesiąca odczują różnicę. Niemcy, zwłaszcza motoryzacja, to samo.

U nas? Później. Mamy powiązania pośrednie i przez międzynarodowe korporacje, które u nas produkują. Bardziej niepokoi mnie uzależnienie konkretnych branż, takie lekarstwa na nadciśnienie, jak wykazała ostania akcja z zanieczyszczonymi i wycofywanymi lekami, aktywny czynnik mają praktycznie w całości z Chin. Ale jaki % wyrobów medycznych opiera się na Chinach, pojęcia nie mam.

@Reddinken: podejrzewasz. A oni tam gotowi są pakować do więzienia ludzi za sam brak maski na twarzy. Jeśli Samsunga nie motywuje strach przed wirusem, to świadomość, jak chętni są Chińczycy do karania w razie ignorowania przepisów o kwarantannie na pewno ma znacznie większy wpływ, niż PR.

Aha, to nie grypa. Dla tego egzemplarza podają 9 dni na gładkich powierzchniach i w idealnych warunkach bytowych. Banki wycofują pieniądze, poddają je naświetlaniu ultrafioletem, ale i tak mają czekać dwa tygodnie na ponowne wprowadzenie ich do obiegu nie dla zabawy przecież.