Poland

Sacrum Profanum. Festiwal online jako... szansa? | Kultura na weekend. Odc. 38

To nie będą tylko transmisje koncertów, jakie znamy z filharmonii – mówi kurator Sacrum Profanum, Krzysztof Pietraszewski. – To może być forma nawiązująca do seansu relaksacyjnego, gry komputerowej, a nawet relacji sportowej.

Przy okazji 18. edycji – przebiegającej pod hasłem „Młodość” – krakowski festiwal Sacrum Profanum chce zaproponować słuchaczom nową jakość: koncert inspirowany popularnym w sieci zjawiskiem ASMR, program interaktywny inspirowany serialem „Black Mirror”, występ nawiązujący do zmagań sportowców. I tak dalej. Decyzja dotycząca przesunięcia całego programu do sieci – bez planu B – podjęta została w kwietniu i okazała się słuszna. – Wciąż nie wiemy, jak będzie wyglądał listopad, ale przynajmniej ja wiem, jak będzie wyglądał festiwal – mówi Krzysztof Pietraszewski. – Zaczęliśmy patrzeć na to jako na szansę zrobienia festiwalu w sieci i tylko w sieci, z całym dobrodziejstwem tego inwentarza.

O tym, czy to jeszcze koncerty, czy już może wydarzenia online, co można zaproponować słuchaczom muzyki współczesnej w nowej formie i jaka jest w ogóle przyszłość tej dziedziny, kurator festiwalu opowiedział Bartkowi Chacińskiemu.

Ten odcinek należy do osobnej serii podkastów o historii Sacrum Profanum, przygotowanych przez „Politykę” wspólnie z Krakowskim Biurem Festiwalowym. Pozostałych można posłuchać na kanałach festiwalowych, m.in. w serwisie Spotify. O festiwalu pisała także Dorota Szwarcman.

Football news:

Holand continues to insist that he is a monster. Fastest in the history of the Champions League scored 15 goals (and added 16)
Koeman on the victory over Dynamo Kyiv: We achieved our goal-we reached the playoffs
Solskjaer on 4:1 with Istanbul: Manchester United played intensely, enjoyed the match. We want to be 1st in the group
Forward Ferencvaros Troll Cristiano: celebrated a goal in his style. Ronaldo responded with a goal and a very angry look
Morata scored 5 goals in 4 games in the Champions League for Juve. His best result is 5 in 12 games in the 2014-15 season
Holand has scored 15 goals in the Champions League the fastest. 7 games better than the record
Ludicrous omission of the Champions League match: the Brugge forward did not want to transfer to the bus, and he was kicked out