Poland

Są takie szlaki kolejowe, po których maszyniści jeżdżą z duszą na ramieniu

pokaż komentarz

Mój ojciec od prawie 40 lat pracuje na kolei i ile razy mowił o patologiach w zarządzaniu infrastrukturą. Sam planuje i wykonuje remonty troche ponad 150kilometrów "swojej" linii. Za każdym razem jest batalia o przyznanie jakichkolwiek środków na remont, przeglądanie czy da się część podkładów uratować z innych remontowanych odcinków coby je przenieść w najgorsze miejsca gdzie nie dostaje budżetu na materiał.

Wiele razy zamykał linię i wyłączał z ruchu bo bał się puszczać tamtędy cokolwiek - nawet pusty przetok. Dopiero wtedy po groźbach zwolnień, groźbach od szefostwa w centrali i masie kłótni - oni przeznaczali troszeczkę hajsu na materiał i naprawę a on otwierał linię.Oczywiście linia musiała byc otwarta na już, a materiał był za 2-4 miesiące - podkłady były "podbijane", naciągane na tolerancję, przebijane kołkami itp bo nic się nie trzymało.

Standardowo w centralach regionalnych pół rodziny obsadzone które w większości zajmuje się zbieraniem haków, donosicielstwem i robieniem własnych biznesów na kolei - typu sprzedaż drzewa, ustawki przetargów, wałki na paliwie czy nawet racjach wody dla pracowników najniższego szczebla.

Po tylu latach ojciec już do tego przywykł, bo po prostu już stara się to ignorować i przeczekać do emerytury..


Jak długo zarządzanie majątkiem państwowym będzie tak wyglądało to dużo się nie zmieni. Nawet jak będzie więcej hajsu z Unii czy innych źródeł - ludzie po prostu więcej przejedzą i rozkradną.

Football news:

Liverpool's results are an anomaly. Don't be fooled by the shouting-the crisis is not so global (although it may cost the championship) Showsport's emotional reaction to Klopp's results
Leicester have stopped negotiations on the loan of Eriksen due to the high salary of the player
Buffon-Ronaldo: CR 760! I could have scored less
Barcelona's appeal against the suspension of Messi was rejected
The youngster agreed to go to Arsenal. Real will give midfielder in rent without the right of redemption
President of Genoa: I intend to keep Shomurodov. Juventus did not contact us
Liverpool have not scored any of their last 87 shots in the Premier League. The team has 4 consecutive matches without goals