Poland

„Rzeź personalna” powodem niewydolności największego wojskowego laboratorium

 •  

  pokaż komentarz

  Próbowałem wyciągnąć "co ciekawsze" fragmenty z historii tego rozkładu, ale tam każdy kolejny wątek to jest po prostu przekręt i burdel na niewyobrażalną skalę.

  MASAKRA.

  Od wywalenia doświadczonych oficerów dzień po ogłoszeniu zagrożenia epidemią (podczas gdy Szumi dumnie mówił, że brali je poważnie jeszcze w zeszłym roku ehe).

  Przez braki sprzętowe i kadrowe na których działanie miał budować nowy komendant;

  Nowym komendantem laboratorium w Puławach został chemik płk dr Mirosław Kozłowski. Mianował go szef resortu obrony, choć pułkownik nie miał doświadczenia ani wirusologicznego, ani epidemicznego (...) po dymisjach i odejściach czołowych specjalistów, laboratorium w Puławach przez miesiąc nie było w stanie działać, mimo narastającej epidemii koronawirusa.

  Po zawistną babkę pupilkę obecnie aresztowanego oficera która zablokowała użyczenie sprzętu wojskowego "bo tak",

  płk Kozłowski wystąpił do warszawskiej centrali o wypożyczenie do ośrodka w Puławach termocyklera, który pozwala na badanie materiału genetycznego wirusa SARS-Cov-2. Posiadanie dodatkowego termocyklera o 100 procent zwiększyłoby możliwości laboratorium w zakresie badania próbek koronawirusa. W WIHiE sprzęt stał nieużywany. Początkowo płk Adam Z. wyraził na to zgodę, ale weto postawiła jedna z jego podwładnych. Termocykler został w Warszawie. MON w odpowiedzi na pytania Onetu nie widział problemu, lecz nasi rozmówcy mówili o prywacie, skandalu i dywersji. Dopiero po ujawnieniu sprawy przez Onet sprzęt trafił do Puław.

  Nie tylko WIHiE ignorowało prośby płk. Kozłowskiego o wsparcie. Lekceważył je również Departament Wojskowej Służby Zdrowia, którym kieruje doktor Aurelia Ostrowska. – To zaufana osoba ministra Błaszczaka jeszcze z czasów MSW. Każdy, kto popadnie z nią w konflikt, musi się liczyć z tym, że straci pracę, zostanie przeniesiony w trybie nagłym do zielonego garnizonu lub sam nie wytrzyma i odejdzie – mówi nasz informator.

  obsadzanie "miernych ale wiernych" i na propagandzie sukcesu kończąc.

  W lipcu w laboratorium w Puławach z oficjalną wizytą pojawił się minister obrony Mariusz Błaszczak.


  PiS w pigułce.

  Przy tej okazji wojskowe laboratorium pochwaliło się, że jest „wyposażone w najnowocześniejszą aparaturę w Polsce, która umożliwia przeprowadzenie 1,2 tys. testów na dobę”.

  Z tym urządzeniem jesteśmy w stanie spełnić i wykonać te zadania w zadowalającym dla nas czasie – mówił płk Adam Z.

  W rzeczywistości, jak poinformowało nas Ministerstwo Obrony, laboratorium wykonuje od 100 do 300 testów na dobę. Nic się więc nie zmieniło od wiosny.

 • Football news:

  Neymar will extend his contract with PSG if the club sign Messi (Mundo Deportivo)
  Lewandowski Pro Champions League: one win is not enough. Bayern are still hungry
  Messi named best striker of 2020, Lewandowski named best nine (ESPN)
  Lewandowski on the cancellation Of the Golden ball 2020: Many people know that I had the best season. I'm glad everyone saw it
  City had a row with Porto over a report on the website: the Portuguese attacked Pep and Fernandinho, and Silva was accused of racism
  Jose Mourinho: I'm 57, very young. I will train for another 10-15 years
  Davis is named the best player in Canada in 2020