Poland

Reżyser CZARNOBYLA i twórca GAMBITU KRÓLOWEJ wspólnie stworzą serial SciFi

 •  

  pokaż komentarz

  @drGreen:

  Ciekawe z kim miala wygrwyac ta szachistka? z innymi kobietami? wtedy powiedzialbys, ze ukazywanie kobiet grajacych w szachy jest to promowanie feminizmu.

  Chyba projekcje weszły Ci za bardzo. Stwierdziłem fakt - historie ukazane w serialu są mniej lub bardziej luźno powiązane z faktycznymi, ale tam kobiety po prostu nie występowały. Tu zrobiono superkobietę-szachistkę, która pokazuje, że "kobiety też mogą", co również w serialu było wspominane.

  Cóż, poza wyjątkami typu wcześniej przeze mnie wspomnianą Judit Polgar, rzeczywistość pokazuje, że kobiety nie mogą, z czym Netflix widocznie pogodzić się nie chce i musi kreować alternatywne światy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Zresztą to tez ciekawe - zarzucasz mi to, że narzekałbym na same kobiety, ale... dlaczego miałbym nie narzekać? Wszelkie liczby w szachach są na korzyść mężczyzn, więc pokazanie w serialu samych kobiet byłoby również przekłamaniem rzeczywistości i również kreowaniem alternatywnego i nieistniejącego świata.

  I oczywiście byłby to przypadek, wizja artystyczna. Szkoda tylko, że w wykonaniu Netflixa kolejna w dokładnie tę samą stronę - oni mogą produkować co chcę, ja mam prawo wypominać ich skrzywienie i stronniczość poglądów, jakie przekazują.

 • Football news:

  Alaba wants to play in midfield at a new club. This condition he put forward to Real Madrid and PSG
  Leonardo: A decision on Mbappe's contract will be made soon. We also talk to Neymar, it's a pleasure to deal with him
  Eric Bailly: If you ask me: Messi or Ronaldo?, I will say: Ramos. One of the best in the history of football
  The head of Kick It Out Toxic masculinity in football is the problem. Some consider it normal to lash out at the family after the defeat of their team
  Gladbach held off Pep's attack, but City's game without the ball is power. A bonus was the Bernard - he played as Gundogan
  City have a lot of money to buy a lot of incredible players. Guardiola joked about the reasons for the winning streak
  First, Zidane famously outsmarted Gasperini with a no-striker scheme. And then there was a deletion-and confused the plans of both teams